Нова Година 2019 во БУДВА

 Промо цена:

69 евра за 1/3 и 1/4 соба

79 евра за 1/2 соба 

за резервација до 20.11.2018

Будва е најатрактивното место на Јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25км. Да ја дочекаме оваа Нова Година заедно на море во Будва, топла клима, весела и дружељубива атмосфера …

29.12.2018 (сабота) Скопје – Будва

Состанок на групата. Поаѓање за Црна Гора во 23.00часот.  Ноќно возење преку Косово и Албанија со кратки попатни паузи за одмор и царински формалности.

30.12.2018 (недела) Будва

Пристигнување во Будва во утринските часови, разглед на градот со водич. Сместување.

Вечерта можност за факултативна посета во некој од бројните ноќни клубови.

31.12.2018 (понеделник) Будва – Porto Montenegro, Тиват

Можност за факултативна посета на Porto Montenegro – една од најлуксузните марини на Јадранското море, Тиват. По разгледот на овој луксузен комплекс следува можност за индивидуални активности во Тиват. Од овде се упатуваме на прошетка низ Котор. Враќање во сместувањето.

Вечерта можност за дочек на Нова Година во ноќен клуб.

01.01.2019 (вторник) Дубровник

Напуштање на апартманите и можност за факултативна посета на Дубровник. Еден од најсарите градови на Медитеранот. Со своите плоштади, катедрали, фонтани и музеи ги руши сите временски бариери и ја чува својата автентичност од 15ти и 16ти век. Од градските ѕидини има незаборавен поглед на Островот Локрум и преубавото Јадранско море.

Овде е снимена серијата Game of Thrones, причина плус зошто да се посети. Слободно време и во попладневните часови тргнуваме за Македонија.

Ноќно возење преку Албанија и Косово. Очекувано пристигнување во Скопје во утринските часови во среда.

Цена на аранжманот  85 евра / 5270 денари

 

Цената на аранжманот е по ЛИЦЕ и вклучува:

 • Превоз со високо туристички автобус на наведената релација
 • 2 ноќи во приватно сместување во Будва (апартмани за 1/2,1/3 и 1/4 лица, опремени со кујна, тоалет и клима)
 • Организација, реализација и придружник на патувањето

 

Цената на аранжманот не вклучува:

 • Туристичка такса 2 евра по лице за двете ноќевања
 • Факултативна посета на Дубровник
 • Факултативна посета на Porto Montenegro, Тиват и Котор
 • Дочек на Нова Година во дискотека
 • Влезници по музеите и културно историските споменици
 • Задолжително патничко и здравствено осигурување

 

Напомена:

 •  За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ
 •  За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници
 •  Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање
 •  Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд
 •  Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *