Полихроно: Вила Анастасија 3 (40м од море)

Вила Анастасија 3 (Еродиус) е лоцирана во мирниот дел на Полихроно на 30м од плажа. Располага со четворокреветни дуплекс апартмани со 2 одделни спални соби и дневна со кујна и 2 софи. , кујна со фрижидер, решо, фрижидер, прибор согласно капацитетот, клима (бесплатно), ТВ и Wi-Fi интернет (бесплатно). Заради непосредната близина на морето и комодитетот. Гостите кој престојуваат се одговорни за хигиената во собите за време на престојот, додека менување на постелнината е еднаш неделно на пристигнувањето. Дуплекс апартманите се погоден избор за поголеми фамилии или 2 пара. Максималниот капацитет на апартманите е до 6 лица

Доколку имате потешкотии да стигнете до вилата,ве молиме користете ги кординатитe Кординати:

40.016599, 23.531375

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд
–  Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 5-то и 6-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз;
За користење на сопствен превоз се намалува
– 10ЕУР од лице,освен за промо термините
– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на цел Дуплекс Апартман без вклучен превоз;
Доколку ја гледате понудата од мобилен уред, активирајте ја опцијата за ротирање на вашиот екран

ЦЕНИ

ТЕРМИНИ НОЌИ ДУПЛЕКС АПП 2/2+2 (макс 6 лица)
19.05-26.05.2019 промо 7 55 евра
26.05-02.06.2019 промо 7 65 евра
02.06-09.06.2019 7 79 евра
09.06-16.06.2019 7 101 евра
16.06-23.06.2019 7 115 евра
23.06-30.06.2019 7 135 евра
30.06-07.07.2019 7* 479 евра
07.07-14.07.2019 7* 549 евра
14.07-21.07.2019 7* 569 евра
21.07-28.07.2019 7* 569 евра
28.07-04.08.2019 7* 569 евра
04.08-11.08.2019 7* 569 евра
11.08-18.08.2019 7* 569 евра
18.08-25.08.2019 7* 439 евра
25.08-01.09.2019 7 115 евра
01.09-08.09.2019 7 95 евра
08.09-15.09.2019 7 76 евра
15.09-22.09.2019 промо 7 65 евра
22.09-29.09.2019 промо 7 55 евра
 • ЗА ТЕРМИНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ПРОМО, НЕ СЕ ОДБИВА ЗА ПРЕВОЗ
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 5-то и 6-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз;
 • За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице,освен за ПРОМО термините
 • Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на цел Дуплекс Апартман без вклучен превоз;

НАПОМЕНА

 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни
 • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • Превоз од: Штип / Скопје / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија; – Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

Услови на Вила Анастасија 3, Polichrono

14:00
10:00
– За отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 5% – за отказ од 29 до 22 дена пред патувањето 10% – за отказ од 21 до 15 дена пред патувањето 20% – за отказ од 14 до 08 дена пред патувањето 50% – за отказ од 07 до 01 дена пред патувањето 90% – ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%

Полихроно: Вила Анастасија 2

Вила Анастасија 2 (Лемониа) е нова во нашата понуда. Поставена е на сама плажа располага со дуплекс апартмани реновирани пред неколку години. Во наш закуп имаме четворокреветен дуплекс апартман со дополнителни 2 легла, има 2 одделни спални соби, во едната 2 единечни крвети и 1 дополнителен кревет на извлекување. Додека во другата има брачен кевет.

Дневната соба е со 1 софа на расклопување, кујна со фрижидер, шпорет со фурна, фрижидер, прибор согласно капацитетот, клима (бесплатно), ТВ и Wi-Fi интернет (бесплатно).

Гостите кој престојуваат се одговорни за хигиената во собите за време на престојот, додека менување на постелнината е еднаш неделно на пристигнувањето.

Заради непосредната близина на морето и комодитетот, Лемони Вила 1дуплекс апартманите се погоден избор за поголеми фамилии или 2 пара. Максималниот капацитет на апартманите е до 6 лица.

Доколку имате потешкотии да стигнете до вилата,ве молиме користете ги кординатитe

Кординати: 40.017214, 23.531764

ЦЕНИ:

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 5-то, 6-то и  БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице,освен за ПРОМО термините.

– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на цел Дуплекс Апартман без вклучен превоз;

 

Доколку ја гледате понудата од мобилен уред, активирајте ја опцијата за ротирање на вашиот екран

ТЕРМИНИ НОЌИ ДУПЛЕКС АПП 2/2+2

(МАКС. 6 ЛИЦА)

19.05-26.05.2019 промо 7 59
26.05-02.06.2019 промо 7 65
02.06-09.06.2019 7 79
09.06-16.06.2019 7 105
16.06-23.06.2019 7 119
23.06-30.06.2019 7 135
30.06-07.07.2019 7* 499
07.07-14.07.2019 7* 579
14.07-21.07.2019 7* 589
21.07-28.07.2019 7* 589
28.07-04.08.2019 7* 589
04.08-11.08.2019 7* 589
11.08-18.08.2019 7* 589
18.08-25.08.2019 7* 459
25.08-01.09.2019 7 119
01.09-08.09.2019 7 99
08.09-15.09.2019 7 79
15.09-22.09.2019 промо 7 59
22.09-29.09.2019 промо 7 53

ЗА ТЕРМИНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ПРОМО, НЕ СЕ ОДБИВА ЗА ПРЕВОЗ

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 5-то, 6-то  лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице,освен за ПРОМО термините

– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на цел Дуплекс Апартман без вклучен превоз;

 

НАПОМЕНА:

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

– Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни

– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;

– Превоз од: Штип / Скопје / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија;

– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.

– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;

– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

Услови на Вила Анастасија 2 (Лемониа)

14:00

10:00

– За отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 5% – за отказ од 29 до 22 дена пред патувањето 10% – за отказ од 21 до 15 дена пред патувањето 20% – за отказ од 14 до 08 дена пред патувањето 50% – за отказ од 07 до 01 дена пред патувањето 90% – ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%

Полихроно: Вила Анастасија

Вила Анастасија e нов објект во нашата понуда Лето 2019 Грција. Вилата е лоцирана на 80м од плажа и на 100м од центарот на Полихроно. Во својот состав располага со 4 апартмани за 2-5 лица распоредени на прв и втор кат. Апартманите се со 2 одвоени соби, во првата соба има кујна со фрижидер, решо, приброр согласно капацитетот, софа на расклопување за максимум 2 возрасни или 2 деца, во другата соба има брачен кревет плус кревет на извлекување и излез кон балкон со поглед кон соседен објект. Апартманите се опремени со тоалет со туш, ТВ, клима (бесплатно) и Wi-Fi интернет (бесплатно). Веднаш спроти вилата има земјен паркинг. Близината на морето, комфорните соби и близината на бројни содржини ја прават погоден избор за летен одмор.

Доколку имате потешкотии да стигнете до вилата,ве молиме користете ги кординатитe
Кординати: 40.018540, 23.524479

ЦЕНИ:

-Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
-Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз;
-Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на апартман без вклучен превоз;
-За користење на сопствен превоз се намалува 10 евра од лице,освен за ПРОМО термините.

Доколку ја гледате понудата од мобилен уред, активирајте ја опцијата за ротирање на вашиот екран

ТЕРМИНИ НОЌИ АПП 1/2+2 (МАКС.5 ЛИЦА)
19.05-26.05.2019 7 69 евра ПРОМО
26.05-02.06.2019 7 79 евра ПРОМО
02.06-09.06.2019 7 99 евра
09.06-16.06.2019 7 155 евра
16.06-23.06.2019 7 179 евра
23.06-30.06.2019 7 189 евра
30.06-07.07.2019 7* 359 евра
07.07-14.07.2019 7* 379 евра
14.07-21.07.2019 7* 409 евра
21.07-28.07.2019 7* 409 евра
28.07-04.08.2019 7* 409 евра
04.08-11.08.2019 7* 409 евра
11.08-18.08.2019 7* 379 евра
18.08-25.08.2019 7* 349 евра
25.08-01.09.2019 7 179 евра
01.09-08.09.2019 7 139 евра
08.09-15.09.2019 7 109 евра
15.09-22.09.2019 7 79 евра ПРОМО
22.09-29.09.2019 7 69 евра ПРОМО
– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3то,4то, 5то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз;
За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице,освен за ПРОМО термините.
– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на цел  Апартман без вклучен превоз
НАПОМЕНА: – Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време)
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ – За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин
– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

Услови на Anastasia Vila, Polichrono

14:00
10:00
– За отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 5% – за отказ од 29 до 22 дена пред патувањето 10% – за отказ од 21 до 15 дена пред патувањето 20% – за отказ од 14 до 08 дена пред патувањето 50% – за отказ од 07 до 01 дена пред патувањето 90% – ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%

Полихроно: Вила Панос

Вила Панос се наоѓа во Полихроно на 80м од плажа. Вилата располага со апартмани дуплекси со максимален капацитет до 5-6 лица на приземје, прв и втор кат. Сите се опремени со две одвоени спални соби, дневна соба, трпезариска маса, кујна,туш/wc и балкон. Во самата цена е вклучена користење на клима, интернет и бесплатен паркинг. Поради поставеност во близина на централниот дел на Полихроно и во близина на плажата како и поради големите и комотни дуплекс апартмани, вила Панос е одличен избор за фамилии и семејства.

Доколку имате потешкотии да стигнете до вилата, користете ги кординатите:
40.018290, 23.524859

Цени и термини

Доколку ја гледате понудата од мобилен уред, активирајте ја опцијата за ротирање на вашиот екран

 Термин Ноќевања ДУПЛЕКС АПП 2/2+1(Макс.5 лица
19.05 – 26.05.2019 7 49 евра ПРОМО
26.05 – 02.06.2019 7 59 евра ПРОМО
02.06 – 09.06.2019 7 75 евра ПРОМО
09.06 – 16.06.2019 7 99 евра
16.06 – 23.06.2019 7 109 евра
23.06 – 30.06.2019 7 129 евра
30.06 – 07.07.2019 7* 449 евра
07.07 – 14.07.2019 7* 519 евра
14.07 – 21.07.2019 7* 529 евра
21.07 – 28.07.2019 7* 529 евра
28.07 – 04.08.2019 7* 529 евра
04.08 – 11.08.2019 7* 529 евра
11.08 – 18.08.2019 7* 529 евра
18.08 – 25.08.2019 7* 419 евра
25.08 – 01.09.2019 7 109 евра
01.09 – 08.09.2019 7 89 евра
08.09 – 15.09.2019 7 70 евра ПРОМО
15.09 – 22.09.2019 7 59 евра ПРОМО
22.09 – 29.09.2019 7 49 евра ПРОМО
 • Вила Панос, Полихроно – Цени за 7 ноќи по лице со превоз или по соба само наем
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз за минимум четири лица во соба (Мин. 4 уплати) | 5-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз;
 • За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице, 5-то БЕСПЛАТНО сместување.
 • Πрвите две и последните две смени се ПРОМО и не важат EARLY BOOKING попустот
 • За цените кои се означени со ПРОМО, не се одбива за превоз и не подлежат на попусти
 • Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз за минимум четири лица во соба (Мин. 4 уплати) | 5-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице, 5-то БЕСПЛАТНО сместување.
 • Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на цел  Апартман без вклучен превоз

  НАПОМЕНА:

 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
 • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време)
 • Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот
 • Превоз од: Скопје / Велес / Неготино / Смоквицa / Гевгелија
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата поради големата гужва
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год
 • КОРДИНАТИ ОД ВИЛА ПАНОС
  40.018290, 23.524859

УСЛОВИ:

14:00
10:00

– За отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 5% – за отказ од 29 до 22 дена пред патувањето 10% – за отказ од 21 до 15 дена пред патувањето 20% – за отказ од 14 до 08 дена пред патувањето 50% – за отказ од 07 до 01 дена пред патувањето 90% – ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%

Полихроно:Вила Магда

Локација: Халкидики / Касандра, Прв Крак / во местото Полихроно на 200 метри од плажа.

Сместување: Располага со модерно опремени четирикреветни апартмани на високо приземје и кат. Апартманите се сотавени од две соби. Една соба со брачен кревет, другата соба со софа и кревет на извлекување, мини кујна опремена со фрижидер, решо и садови согласно бројот на легла во капацитетот,  купатило/wc, балкон, клима и wi-fi.

Содржини: Бесплатен интернет Ви-ФИ, Бесплатно користење клима,  паркинг простор има на самата улица непосредно пред вилата каде што се паркираат и останати возила од соседните вили.

Доколку имате потешкотии да стигнете до вилата,ве молиме користете ги кординатитe
Koрдинати: 40.014645, 23.530180

Доколку ја гледате понудата од мобилен уред, активирајте ја опцијата за ротирање на вашиот екран

 

ЦЕНИ

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице,освен во ПРОМО термините.
– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на апартман без вклучен превоз;

ТЕРМИН НОЌИ APP 2/2
АПАРТМАН ЗА 4 ЛИЦА
19.05-26.05 промо 7 59 евра
26.05-02.06 промо 7 79 евро
02.06-09.06 7 99 евра
09.06-16.06 7 149 евра
16.06-23.06 7 169 евра
23.06-30.06 7 189 евра
30.06-07.07 7* 389 евра
07.07-14.07 7* 399 евра
14.07-21.07 7* 419 евра
21.07-28.07 7* 419 евра
28.07-04.08 7* 419 евра
04.08-11.08 7* 419 евра
11.08-18.08 7* 419 евра
18.08-25.08 7* 329 евра
25.08-01.09 7 169 евра
01.09-08.09 7 139 евра
08.09-15.09 7 99 евра
15.09-22.09 промо 7 79 евра
22.09-29.09 промо 7 59 евра

НАПОМЕНА:

ЗА ТЕРМИНИТЕ КОИ СЕ ОЗНАЧЕНИ СО ПРОМО, НЕ СЕ ОДБИВА ЗА ПРЕВОЗ

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување; За користење на сопствен превоз се намалува -10ЕУР од лице, освен во ПРОМО термините.
– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Во студио/апартман плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
– Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Превоз од: Штип / Скопје / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 80m од вилата.
– Клима и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

УСЛОВИ

14:00
10:00
– За отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 5% – за отказ од 29 до 22 дена пред патувањето 10% – за отказ од 21 до 15 дена пред патувањето 20% – за отказ од 14 до 08 дена пред патувањето 50% – за отказ од 07 до 01 дена пред патувањето 90% – ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно

Полихроно:Вила Тасула

 

 

Вила “Тасула” се наоѓа на една од најдобрите локации во Полихроно и e oдалечена на 50м од плажа.Од центарот на градот е одалечена околу 200м. Вилата располага со 3 апартмани, во секој од апартманите има 2 соби, едната спална соба со брачен кревет и во другата соба софа со кревет на извлекување кој што е во кујната и паркинг кој се наоѓа пред вилата. Собите се наоѓаат на приземје.
Гостите кој престојуваат се одговорни за хигиената во собите за време на престојот, додека менување на постелнината е еднаш неделно на пристигнувањето.
Во собите има комплетна опремена кујна за онолку лица колку што има кревети , тоалет, голема тераса за сите апартмани, Wi-fi и ТV.

Доколку имате потешкотии да стигнете до вилата,ве молиме користете ги кординатитe
Кординати:40.015580, 23.532571

Доколку ја гледате понудата од мобилен уред, активирајте ја опцијата за ротирање на вашиот екран

ЦЕНИ:

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице,освен во ПРОМО термините.
– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на апартман без вклучен превоз;

ТЕРМИНИ НОЌИ АПП 1/2+2
(МАКС.4 ЛИЦА)
19.05-26.05.2019  7 79 промо
26.05-02.06.2019  7 89 промо
02.06-09.06.2019 7 119
09.06-16.06.2019 7 165
16.06-23.06.2019 7 189
23.06-30.06.2019 7 199
30.06-07.07.2019 7* 389
07.07-14.07.2019 7* 419
14.07-21.07.2019 7* 439
21.07-28.07.2019 7* 439
28.07-04.08.2019 7* 439
04.08-11.08.2019 7* 439
11.08-18.08.2019 7* 419
18.08-25.08.2019 7* 389
25.08-01.09.2019 7 189
01.09-08.09.2019 7 149
08.09-15.09.2019 7 109
15.09-22.09.2019  7 89 промо
22.09-29.09.2019  7 79 промо

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице,освен за ПРОМО термините.
– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на апартман без вклучен превоз;

НАПОМЕНА:
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Превоз од: Штип / Скопје / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

УСЛОВИ:

Услови на Вила Тасула

14:00
10:00
– За отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 5% – за отказ од 29 до 22 дена пред патувањето 10% – за отказ од 21 до 15 дена пред патувањето 20% – за отказ од 14 до 08 дена пред патувањето 50% – за отказ од 07 до 01 дена пред патувањето 90% – ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%.