Hotel Perun Lodge

Банско Бугарија Европа

Зимување

Прекрасен хотел кој се наоѓа во срцето на Банско. Одличен за фамилијарен престој, како и за ски релаксација со пријателите.

ДЕТАЛИ

Hotel Lion

Банско Бугарија Европа

Зимување

Хотелот е изграден во традиционален архитектонски стил, на 6 спрата.

ДЕТАЛИ

Hotel Sv. Ivan Rilski

Банско Бугарија Европа

Зимување

Хотелот Иван Рилски се наоѓа во подножјето на Пирин Планина, во близина на ски стазите.

ДЕТАЛИ

Hotel Vihren Palace

Банско Бугарија Европа

Зимување

Хотел во кој се комбинира природата со елегантен луксуз, комфорт и семеен дух.

ДЕТАЛИ

Hotel MOUNTAIN PARADISE

Банско Бугарија Европа

Зимување

Хотелот располага со 150 соби распоредени на 4 ката. Сите соби се комплетно опремени и луксузно уредени.

ДЕТАЛИ

Hotel PERUN & PLATINUM CASINO

Банско Бугарија Европа

Зимување

Во самото лоби, гостите може да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско.

ДЕТАЛИ

Hotel Grand Royale

Банско Бугарија Европа

Зимување

Наоѓајќи се во подножјето на Пирин Планина, овој хотел на своите гости им нуди прекрасен поглед и удобен престој.

ДЕТАЛИ

Hotel Premier Luxury Mountain Resort

Банско Бугарија Европа

Зимување

Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна, спокојна и опуштена атмосфера.

ДЕТАЛИ

Hotel Kap House

Банско Бугарија Европа

Зимување

Интимен хотел со одлична местоположба. Лоциран на главната улица во Банско, нуди можност за незаборавни моменти и уживање.

ДЕТАЛИ

Hotel Maria-Antoaneta

Банско Бугарија Европа

Зимување

Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на почетната станица на гондолата.

ДЕТАЛИ

Hotel Green Wood

Банско Бугарија Европа

Зимување

7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб Отворен е целогодишно и нуди разновидност на услуги погодни за фамилии, компании

ДЕТАЛИ

Hotel Murite

Банско Бугарија Европа

Зимување

Безброј можности за пријатно семејно уживање, спортски одмор или забавен викенд со пријателите во текот на целата година. На само 10 минути од Банско

ДЕТАЛИ

Hotel Sunrise

Банско Бугарија Европа

Зимување

Лоциран на само неколку минути од првата станица на ски лифтот,комплекот претставува комбинација претставува комбинација од архитектура препознатлива за регионот, модерен комфорт и одлична услуга.

ДЕТАЛИ

Hotel Regnum

Банско Бугарија Европа

Зимување

Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин.

ДЕТАЛИ