БУДИМПЕШТА

Европа

8. Декември

БУДИМПЕШТА (со Виена) 8-ми декември 07.12.2017 - 11.12.2017

ДЕТАЛИ

Hotel МALINA RESIDENCE

Бугарија Европа Пампорово

Зимување

Хотелот Малина се наоѓа во близина  на вилите Малина и ски-лифтовите  во самото срце на Родопите.

ДЕТАЛИ

Hotel Snezhanka

Бугарија Европа Пампорово

Зимување

Хотелот Снежанка се наоѓа во центарот на популарното скијалиште Пампорово. 

ДЕТАЛИ

Hotel Orlovetz

Бугарија Европа Пампорово

Зимување

користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, парна бања, паркиг, транспорт до ски лифт.

ДЕТАЛИ

Hotel Kamelia Apart

Бугарија Европа Пампорово

Зимување

Комплексот Kamelia се наоѓа на надморска висина од 1650м, во близина на ски лифтот Студенец.

ДЕТАЛИ

Hotel Perilik

Бугарија Европа Пампорово

Зимување

Хотелскиот комплекс е на 7 спрата и располага со 31 апартман, 9 трокреветни, 164 двокреветни и 8 еднокреветни соби.

ДЕТАЛИ

Hotel Orpheus

Бугарија Европа Пампорово

Зимување

200 м. од лифтот и 300 м. од центарот на Пампорово.  
Хотелот е на 7 спрата и располага со 260 сместувачки капацитети

ДЕТАЛИ

Hotel Perun Lodge

Банско Бугарија Европа

Зимување

Прекрасен хотел кој се наоѓа во срцето на Банско. Одличен за фамилијарен престој, како и за ски релаксација со пријателите.

ДЕТАЛИ

Hotel Lion

Банско Бугарија Европа

Зимување

Хотелот е изграден во традиционален архитектонски стил, на 6 спрата.

ДЕТАЛИ

Hotel Sv. Ivan Rilski

Банско Бугарија Европа

Зимување

Хотелот Иван Рилски се наоѓа во подножјето на Пирин Планина, во близина на ски стазите.

ДЕТАЛИ

Hotel Vihren Palace

Банско Бугарија Европа

Зимување

Хотел во кој се комбинира природата со елегантен луксуз, комфорт и семеен дух.

ДЕТАЛИ

Hotel MOUNTAIN PARADISE

Банско Бугарија Европа

Зимување

Хотелот располага со 150 соби распоредени на 4 ката. Сите соби се комплетно опремени и луксузно уредени.

ДЕТАЛИ

Hotel PERUN & PLATINUM CASINO

Банско Бугарија Европа

Зимување

Во самото лоби, гостите може да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско.

ДЕТАЛИ

Hotel Grand Royale

Банско Бугарија Европа

Зимување

Наоѓајќи се во подножјето на Пирин Планина, овој хотел на своите гости им нуди прекрасен поглед и удобен престој.

ДЕТАЛИ

Hotel Premier Luxury Mountain Resort

Банско Бугарија Европа

Зимување

Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна, спокојна и опуштена атмосфера.

ДЕТАЛИ

Hotel Kap House

Банско Бугарија Европа

Зимување

Интимен хотел со одлична местоположба. Лоциран на главната улица во Банско, нуди можност за незаборавни моменти и уживање.

ДЕТАЛИ

Hotel Maria-Antoaneta

Банско Бугарија Европа

Зимување

Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на почетната станица на гондолата.

ДЕТАЛИ

Hotel Green Wood

Банско Бугарија Европа

Зимување

7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб Отворен е целогодишно и нуди разновидност на услуги погодни за фамилии, компании

ДЕТАЛИ

Hotel Murite

Банско Бугарија Европа

Зимување

Безброј можности за пријатно семејно уживање, спортски одмор или забавен викенд со пријателите во текот на целата година. На само 10 минути од Банско

ДЕТАЛИ

Hotel Sunrise

Банско Бугарија Европа

Зимување

Лоциран на само неколку минути од првата станица на ски лифтот,комплекот претставува комбинација претставува комбинација од архитектура препознатлива за регионот, модерен комфорт и одлична услуга.

ДЕТАЛИ

Hotel Regnum

Банско Бугарија Европа

Зимување

Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин.

ДЕТАЛИ

Hotel Ice Angels

Боровец Бугарија Европа

Зимување

Хотелот Ice Angels Hotel има одлична местоположба и се наоѓа помеѓу ски лифтот и жичарата.

ДЕТАЛИ

Hotel Yastrabec

Боровец Бугарија Европа

Зимување

на стаза, 3 км од центарот на Боровец
Ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината. 
Нуди можност за незаборавни моменти.

ДЕТАЛИ

Hotel Rila

Боровец Бугарија Европа

Зимување

во центарот на Боровец Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски стазите, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување.

ДЕТАЛИ

Hotel Samokov

Боровец Бугарија Европа

Зимување

во центарот на Боровец
Заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година.

ДЕТАЛИ

Hotel Iglika

Боровец Бугарија Европа

Зимување

во центарот на Боровец, 100 м од ски лифт
Се наоѓа во срцето на Боровец.

ДЕТАЛИ

Hotel Yanakiev

Боровец Бугарија Европа

Зимување

Еден од најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација во комбинација со услугата и комфортот

ДЕТАЛИ

Hotel Festa Chamkoria

Боровец Бугарија Европа

Зимување

1200 м од ски лифт Се наоѓа во убавината на боровите шуми.

ДЕТАЛИ

Festa WInter Palace

Боровец Бугарија Европа

Зимување

150 м од ски лифт
Супер луксузен хотел сместен во прекрасна борова шума.

ДЕТАЛИ

Hotel Mura

Боровец Бугарија Европа

Зимување

Хотелот Мура се наоѓа во самиот центар на Боровец.

ДЕТАЛИ

hotel Radina

Боровец Бугарија Европа

Зимување

Хотелот се наоѓа во прекрасна борова шума на само 2 км од ски терените на Yastrebets.

ДЕТАЛИ

Hotel Lion

Боровец Бугарија Европа

Зимување

Се наоѓа во најтивкиот и најубавиот дел на овој ски центар и на своите гости им нуди услуги за незаборавен одмор.

ДЕТАЛИ

Flora Complex

Боровец Бугарија Европа

Зимување

Се наоѓа во Боровец, на само 50 метри од ски лифтот, Поставени во 2 поврзани згради и 5 апартмантски згради ...

ДЕТАЛИ

Borovets Hills

Боровец Бугарија Европа

Зимување

Хотелот располага со одлично опремени капацитети за сместување, конферентна сала, 2 ресторана, лоби бар,  ски гардеробер, ски училиште, детски кат.

ДЕТАЛИ

Шопинг во Солун

Грција Европа

Екскурзии

Еднодневна шопинг тура во Солун, и можност за прошетка низ центарот на градот, трговскиот центар COSMOS и супермаркетот за мебел IKEA.

ДЕТАЛИ