Flora Complex

10.Flora

Хотел Flora Complex 4* – Боровец – Зима 2017/2018

www.flora-hotel.net

Локација: Се наоѓа во Боровец, на само 50 метри од ски лифтот,

Поставени во 2 поврзани згради и 5 апартмантски згради, собите и студијата се со дрвени подови и балкони, со кабловска телевизија, бањи со тушеви и тоалетен прибор. Бесплатен Wi-Fi на јавни места.

Во а la carte ресторанот се служи традиционална бугарска и интернационална кујна.

Хотел Флора нуди сауна, парна бања и затворен базен за време на зимската сезона.

Цените се за 2 лица за 1 ноќ. на база
ПОЛУПАНСИОН
26.12-03.01-2018 16.01-04.03.2018 18.12-25.12.2017 01.12-17.12.2017
Вид на сместување | Период на престој 04.01-15.01.2018 12.03-01.04.2018
05.03-11.03.2018
Еднокреветна соба 1 114.00 € 70.00 € 53.00 € 46.00 €
Двокреветна соба 2+1 116.00 € 89.00 € 65.00 € 56.00 €
Студио 2+1 127.00 € 99.00 € 78.00 € 66.00 €
Едноспален апартман 2+2 149.00 € 115.00 € 93.00 € 79.00 €
Минимален престој – 5 ноќевања.
Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, интернет
Дополнителни услови :

Деца до 1.99 год. – бесплатно

Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно

 Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – 60% попуст од цената за лице

Возрасен на дополнително легло – 30% попуст од цената за лице

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 65€, дете од 2-11.99 год. – 35€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден