ВИКЕНД ВО БАНСКО 08.12 – 10.12.2017

ROYAL BANSKO APARTHOTEL”

www.royalbansko.com

75€ по лице:  HB (ноќевање, појадок и вечера)+ превоз + водич

71€ по лице: BB (ноќевање и појадок)+ превоз + водич

 

ЛОКАЦИЈА: Royal Bansko Аparthotel” се наоѓа на околу 750 метри од почетната станица на гондолата и околу 350 метри од ски-патот.
Услуги и забава: Спа-центар (затворен базен, сауна, парна бања, фитнес), ресторан, лоби бар, паркинг, билјард, пинг-понг
Соби: хотелот располага со еднаспални апартмани, двоспални апартмани и студија.

Опис на програмата:

1 ден: 08.12.2017 (Петок)
Состанок и поаѓање на групата во раните утрински часови. Пристигнување во Банско и сместување во хотел. Слободно попладне и време за индивидуални активности. Ноќевање.

2 ден: 09.12.2017 (Сабота)
Појадок. Ден за слободни активности и индивидуални прошетки. Ноќевање.

3 ден: 10.12.2017 (Недела)
Појадок. По појадокот слободни активности и припрема за заминување. Напуштање на хотелот.
*Инфо за трет ден: гостите може да ги користат спа центар, базен, фитнес сала, фала за спортски активности (во ограничено време).
Поаѓање кон Македонија во претходно договорено време, со попатни паузи. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

*Напомена:
Доручекот и вечерата се на база на шведска маса со вклучен пијалок (вода, сок, чај, кафе)

Цената на аранжманот вклучува:
– Превоз со високотуристички автобус на релција Скопје – Банско – Скопје
– 2 ноќевања во хотел Royal Bansko Aparthotel, на база BB или HB
– користатење на спа центар, базенот, фитнес сала, сала за спортски активности.

Цената на аранжманот не вклучува:
Патничко осигурување

КОНТАКТ

Бул. Кочо Рацин, бр.26, 1000, Скопје
Телефон 1: +389(0) 2 3222-550
Телефон 2: +389(0) 2 3233-060
Дежурен тел:+389(0)78 363 928
Е-маил:bookingsaratravel@gmail.com

© Copyright 2017 by Sara Travel - All Rights Reserved