Borovets Hills

1. Borovets-Hills

Хотел Borovets Hills 5* – Боровец – Зима 2017/2018

www.borovetshills-bg.com

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец.
Хотелот ви нуди одлични можности за одмор, спорт и бизнис патувања. Со сите свои услови и удобности, се наоѓа во повисокиот и мирен дел на ски центарот, на 2 мин. од ски стазата Јастребец.
Хотелот располага со одлично опремени капацитети за сместување, конферентна сала, 2 ресторана, лоби бар,  ски гардеробер, ски училиште, детски кат.
СПА Центар: внатрешен базен, џакузи, фитнес, турски амам, парна бања, сауна, солариум, релакс зона.

Цените се по лице за 1 ноќевање
на база ПОЛУПАНСИОН
22.12-28.12.2017 15.12-21.12.2017 01.04-30.04.2018
05.01-11.01.2018 12.01-08.02.2018
Вид на сместување | Период на престој 09.02-17.02.2018 18.02-31.03.2018
Двокреветна соба 2+1 42,00 €           46,00 €           33,00 €
Студио 2+2 48,00 €           53,00 €           38,00 €
Едноспален апартман 2+2 54,00 €           59,00 €           43,00 €
Двоспален апартман – лукс *цена за 4 лица 4+2 156,00 €         169,00 €         121,00 €
Еднокреветна соба 1 65,00 €           70,00 €           50,00 €
Во цената е вклучено :  појадок и вечера, користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет
Дополнителни услови :

Деца до 3.99 год. – бесплатно

Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 60% попуст од цената за лице

Дете од 4-11.99 год. на редовно легло – 40% попуст од цената за лице

Возрасен на дополнително легло – 30% попуст од цената за лице

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден