Festa WInter Palace

2. Festa-Winter-Palace

Хотел FESTA WINTER PALACE 5* – Боровец – Зима 2017/2018

www.festahotels.com

Локација : 150 м од ски лифт
Супер луксузен хотел сместен во прекрасна борова шума.Со својот уникатен стил и мебел претставува комбинација на првокласна услуга и софистициран луксуз. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, виски и караоке бар, 2 конферентни сали.
СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, руска бања, релакс соба, романтична када, голем избор на терапии за лице и тело.

Цените се по лице за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.12-21.12.2017 22.12-28.12.2017 29.12-01.01.2018 02.01-13.01.2018 14.01-25.01.2018 16.02-04.03.2018 05.03-09.04.2018
Вид на сместување | Период на престој     минимум 5 ноќевања 26.01-15.02.2018      
Двокреветна соба 2+1 35.00 € 50.00 € 94.00 € 57.00 € 45.00 € 39.00 € 37.00 €
Јуниор сјуит – студио 2+2 42.00 € 59.00 € 111.00 € 66.00 € 53.00 € 45.00 € 43.00 €
Aпартман 2+2 45.00 € 64.00 € 122.00 € 73.00 € 59.00 € 50.00 € 48.00 €
Еднокреветна соба 1+1 53.00 € 79.00 € 188.00 € 101.00 € 72.00 € 58.00 € 54.00 €
Во цената е вклучено: појадок, транспорт со ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет во лоби.
Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 16€, дете – 8€
Дополнителни услови :

Деца до 2.99 год. – бесплатно

Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Второ дете и трето дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 70% попуст

Возрасен на дополнително легло во соба – 30% попуст

Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 110€, дете – 55€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден