Hotel Festa Chamkoria

3. Festa-Chamkoria

Хотел Festa Chamkoria 4* – Боровец – Зима 2017/2018

www.festahotels.com

Локација : 1200 м од ски лифт
Се наоѓа во убавината на боровите шуми. Идеален за семеен или романитичен одмор во
планината. Располага со основен ресторан, лоби бар, ски гардеробер, паркинг, спа центар
СПА Центар : внатрешен базен, сауна, арома сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, солариум, терапии за лице и тело, масажи

Цените се по лице
за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН
01.12-21.12.2017 22.12-28.12.2017 29.12-01.01.2018 02.01-13.01.2018 14.01-25.01.2018 16.02-04.03.2018 05.03-09.04.2018
Вид на сместување | Период на престој минимум 5 ноќи 26.01-15.02.2018
Двокреветна соба 2+0 25.00 € 38.00 € 66.00 € 40.00 € 34.00 € 32.00 € 29.00 €
Јуниор сјуит – студио 2+2 28.00 € 43.00 € 76.00 € 45.00 € 40.00 € 36.00 € 33.00 €
Aпартман 2+2 32.00 € 50.00 € 87.00 € 53.00 € 45.00 € 42.00 € 37.00 €
Еднокреветна соба 1+1 36.00 € 56.00 € 99.00 € 60.00 € 52.00 € 48.00 € 43.00 €
Во цената е вклучено: појадок и вечера, транспорт со ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет во лоби.
  Дополнителни услови :

Деца до 2.99 год. – бесплатно
Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно
Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло во соба – 30% попуст
Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 30€
Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден