Hotel Grand Royale

3. Grand Royal 4

Хотел “Grand Royale” 4* – Банско – Зима 2017/2018

www.grandroyale.bg

Локација : 300 м од жичарницата
Наоѓајќи се во подножјето на Пирин Планина, овој хотел на своите гости им нуди прекрасен поглед и удобен престој. Располага со лоби бар и камин кој нуди чувство на интимност и топлина, ресторан, детски кат, ски гардеробер.
СПА Центар : внатрешен базен со детски сектор, фитнес, финска сауна, парна бања, џакузи, турска бања, спа процедури и масажи

Цените се по лице за 1 ноќ.
на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
27.12-04.01.2018 05.01-11.01.2018 01.12-26.12.2017 01.11-30.11.2017
Вид на сместување | Период на престој HП – мин.4 ноќ. 12.01-10.03.2018 11.03-10.04.2018
Студио 2+1 57.00 € 33.00 € 26.00 € 24.00 €
Едноспален апартман 2+2 60.00 € 36.00 € 30.00 € 26.00 €
Двоспален апартман 4+2 56.00 € 33.00 € 25.00 € 23.00 €
Еднокреветно студио 1 96.00 € 58.00 € 46.00 € 42.00 €
Доплата за полупансион : возрасен – 10€, дете (3-12.99 год.) – 5€
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс зона, паркинг, детски кат, ски гардеробер, интернет.
Дополнителни услови :

Дете до 2.99 год. – бесплатно

Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

Дете од 3-12.99 год. на редовно легло во студио – 30% попуст

Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 75€, дете – 40€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден