Hotel Green Wood

12. Green-Wood-01_1

Хотел “Green Wood”4* – Банско – Зима 2017/2018

www.greenwood-hotel.com

Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб
Отворен е целогодишно и нуди разновидност на услуги погодни за фамилии, компании, љубители на екстремни спортови, скијање, спа и рекреација. Располага со двокреветни соби, студија, апартмани. Во склоп на хотелот има два ресторани, лоби бар со камин, конференциска сала, детско катче, паркинг.
СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, финска сауна, парна и турска бања, фитнес, масажи, арома терапии, козметички процедури.

Цените се по лице за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

01.12-20.12.2017

15.01-28.02.2018

21.12-27.12.2017

28.12-01.01.2018

Вид на сместување
Период на престој

01.03-31.03.2018

02.01-14.01.2018

ПП

Двокреветна соба

2+0

19,00 €

21,00 €

23,00 €

54,00 €

Студио

2+2

23,00 €

25,00 €

27,00 €

55,00 €

Едноспален апартман

2+2

27,00 €

29,00 €

31,00 €

59,00 €

Двоспален апартман

4+2

24,00 €

26,00 €

28,00 €

59,00 €

Во цената е вклучено: појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес,
паркинг, интернет.
Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 11€, дете – 7€
Доплата за СЕ ВКЛУЧЕНО: возрасен – 17€, дете од 4-13.99 год. – 11€  (појадок, ужина, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 11-23 часот)
Дополнителни услови :

Дете до 3.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Прво дете од 4-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Второ дете од 4-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

Возрасен на дополнително легло – 20% попуст

Едно дете со 1 возрасен на редовно легло – 20% попуст од цената за двајца

Две деца со 1 возрасен – двете деца плаќаат 50% од цената за возрасен

Еднокреветна соба – 20% попуст од цената за двајца

За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 110€, дете – 40€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден