Hotel Ice Angels

9. Hotel Ice Angels 4

Хотел Ice Angels 4* – Боровец – Зима 2017/2018

www.iceangelshotel.com

Локација: Хотелот Ice Angels Hotel има одлична местоположба и се наоѓа помеѓу ски лифтот и жичарата.

Хотелот Ice Angels се наоѓа во планинското одмаралиште Боровец, највиско во Бугарија на надморска висина од 1.350 метри. Хотелот има голем избор на содржини како што се ски училиштето и игротеката за деца, ресторан и ноќен клуб.

Нуди соби со камин, бесплатен бежичен интернет и поглед на ски стазите. Собите во хотелот Ice Angels се удбни и пространи со тепих на подот, дел за седење и работна маса. Сите се опремени со телевизор и телефон.
Спа центарот: нуди третмани со арома терапија и затворен базен.

Цените се за 2/4 лица на база ПОЛУПАНСИОН 30.12-05.01.2018 23.12-29.12.2017 06.01-09.02.2018
Вид на сместување | Период на престој 10.02-16.02.2018 17.02-31.03.2018
Еднокреветна соба 1 110.00 € 99.00 € 69.00 €
Двокреветна соба 2+1 157.00 € 139.00 € 99.00 €
Јуниор сјуит 2+1 183.00 € 163.00 € 130.00 €
Јуниор сјуит – лукс 2+1 196.00 € 175.00 € 142.00 €
Двоспален апартман 4+2 242.00 € 220.00 € 195.00 €
Двоспален апартман – лукс 4+2 253.00 € 231.00 € 206.00 €
Минимален престој – 5 ноќевања.
Во цената е вклучено: појадок и вечера, користење на внатрешен базен, паркинг, интернет
Дополнителни услови :

Деца до 5.99 год. – бесплатно

 Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст од цената за лице

 Возрасен на дополнително легло – 20% попуст од цената за лице

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 70€, дете од 2-11.99 год. – 35€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден