Hotel Iglika

5. Iglika-Palace-1

Хотел Iglika Palace 4* – Боровец – Зима 2017/2018

www.hoteliglikapalace.com

Локација : во центарот на Боровец, 100 м од ски лифт
Се наоѓа во срцето на Боровец. Претставува место каде што може да уживате во текот на вашиот одмор.
Во склоп на хотелот има ресторан, конфенциска сала, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, финска сауна, хербална бања, ледена кабина, солариум, масажа

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 19.12-25.12.2017 26.12-01.01.2018 02.01-19.01.2018 20.01-02.02.2018 05.03-09.04.2018
Вид на сместување | Период на престој 17.02-04.03.2018 03.02-16.02.2018
Двокреветна соба – стандард 2+2 31.00 € 46.00 € 37.00 € 31.00 € 28.00 €
Студио 2+2 29.00 € 46.00 € 37.00 € 29.00 € 25.00 €
Еднокреветна соба – стандард 1+1 44.00 € 90.00 € 55.00 € 43.00 € 40.00 €
Двокреветна соба – економи 2+0 25.00 € 75.00 € 31.00 € 20.00 € 18.00 €
НАПОМЕНА: за сместување во студио се наплаќаат 3 редовни суми
Во цената е вклучено: појадок и вечера, кафе пауза (од 16-17ч.), користење на внатрешен базен, паркинг, интернет во лоби.
Дополнителни услови :
Деца до 1.99 год. – бесплатно
Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во соба – бесплатно
Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во соба – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло во соба – 25% попуст
Дете до 11.99 год. на редовно легло со 1 возрасен во соба – 25% попуст (за Нова Година се наплаќа редовна сума, без попуст)
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 30€
Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден