Hotel Kamelia Apart

3. Hotel Kamelia 4 - Pamporovo

ХОТЕЛ “KAMELIA APART” 4* – Пампорово – Зима 2017/2018

www.kamelia-hotel-pamporovo.com

Локација: 2 km од центарот, од жичара: 250 m Комплексот Kamelia се наоѓа на надморска висина од 1650м, во близина на ски лифтот Студенец.
Апартманите содржат модерен мебел, flat-screen TV со сателитски канали и сопствено купатило со туш кабина. Собите имаат комплетно опремена чајна кујна, дневна соба со трпезарија и камин, балкон. Бесплатниот кабловски интернет е обезбеден во цел објект.Хотелот има надворешно детско игралиште, внатрешно детско игралиште со трамболина, базен со топки и играчки, и повеќе наменски спортски терен на кој може да се игра фудбал или тенис. Обезбеден е и бесплатен паркинг. Во ресторанот во склоп на хотелот се служи појадок на база шведска маса со разновидни бугарски и европски јадења. Комплексот поседува бар во лобито и традиционална таверна. Во склоп на хотелот се наоѓа и сала за конференции.Гостите можат  бесплатно да го користат затворениот базен и фитнес салата, додека користењето на спа центарот е со доплата.

Цените се за 1 ноќевање за наем на соба 01.12-17.12.2017 18.12-26.12.2017 27.12-02.01.2018 08.01-21.01.2018 22.01-04.03.2018
Вид на сместување | Период на престој 05.03-15.04.2018 03.01-07.01.2018
Студио
– цена за 2 лица
2+0 47.00 € 73.00 € 107.00 € 51.00 € 64.00 €
Едноспален апартман
– цена за 2 лица
2+2 49.00 € 76.00 € 113.00 € 53.00 € 69.00 €
Двоспален апартман
– цена за 4 лица
4+2 80.00 € 124.00 € 195.00 € 89.00 € 115.00 €
Триспален апартман
– цена за 6 лица
6+2 113.00 € 179.00 € 279.00 € 120.00 € 160.00 €
Ноќевање со појадок : возрасен – 5€, дете – 3€ | Полупансион : возрасен – 13€, дете – 7€
Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, СПА, фитнес, ски гардеробер, анимација за деца, интернет
Дополнителни услови :

Дете до 5.99 год. – бесплатно

Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 40% од цената за лице

Возрасен на дополнително легло – 20% попуст од цената за лице

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, деца – 45€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден