14. kap house

Хотел “Kap House” 3* – Банско – Зима 2017/2018

www.kaphousehotel.com

Локација : во центар, 300 м од жичарницата
Интимен хотел со одлична местоположба. Лоциран на главната улица во Банско, нуди можност за незаборавни моменти и уживање. Во склоп на хотелот има ресторан, спа центар, интернет, паркинг.
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, сауна, солариум, спа процедури и масажи

Цените се по лице за 1 ноќевање
на база ноќевање со појадок
01.12-26.12.2017 27.12-02.01.2018 03.01-07.01.2018 08.01-31.03.2018
Вид на сместување
Двокреветна соба 2+1 20.00 € 46.00 € 28.00 € 19.00 €
Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 8€, дете – 4€
Во цената е вклучено : појадок, користење на внатрешен базен, сауна, џакузи, интернет, паркинг, ски гардеробер
Дополнителни услови :

Деца до 3.99 год. – бесплатно

Дете од 4-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 70€, дете од 4-13.99 год.- 35€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

КОНТАКТ

Бул. Кочо Рацин, бр.26, 1000, Скопје
Телефон 1: +389(0) 2 3222-550
Телефон 2: +389(0) 2 3233-060
Дежурен тел:+389(0)78 363 928
Е-маил:bookingsaratravel@gmail.com

© Copyright 2017 by Sara Travel - All Rights Reserved