Hotel Lion

9. Lion Bansko

Хотел “Lion” 4* – Банско – Зима 2017/2018

bansko.hotelslion.bg

Локација: 450 метри од гондолата и 800 метри од центарот на Банско.Хотелот е изграден во традиционален архитектонски стил, на 6 спрата.
Располага со пространи стандардни и фамилијарни соби.
Нуди луксузен спа центар, пристап до интернет, билјард..Собите имаат сателитска телевизија,телефон, мини бар, фен, сеф, купатило.
Спа центарот содржи: парна бања, џакузи, масажи, солариум

Цените се за 2 лица за 1 ноќ.
на база ПОЛУПАНСИОН
29.12-02.01.2018 03.01-10.01.2018 16.12-28.12.2017 01.12-15.12.2017
27.01-16.02.2018 11.01-26.01.2018
Вид на сместување | Период на престој 17.02-31.03.2018
Двокреветна соба 2+1 136.00 € 96.00 € 78.00 € 73.00 €
Јуниор сјуит – студио 2+2 160.00 € 136.00 € 88.00 € 85.00 €
Едноспален апартман 2+2 269.00 € 202.00 € 158.00 € 147.00 €
Во цената е вклучено: појадок и вечера, користење на внатрешен базен, фитнес, ски гардеробер, транспорт до жичарница
Дополнителни услови :
Деца до 3.99 год. – бесплатно
Дете од 4-11.99 год.

на дополнително легло –

25.00 € 18.00 € 15.00 € 13.00 €
Возрасен на дополнително легло – 45.00 € 33.00 € 28.00 € 25.00 €
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 75€, дете – 4€
Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден