Hotel Lion

11. Hotel Lion - Borovetz

Хотел Лион 4* – Боровец – Зима 2017/2018

www.hotelslion.bg

Локација : 1200 м од ски лифт
Се наоѓа во најтивкиот и најубавиот дел на овој ски центар и на своите гости им нуди услуги за незаборавен одмор. На располагање има ресторан, традиционална меана, лоби бар, конферентни сали, билијард, пинг понг, сеф на рецепција, паркинг, ски гардеробер, транспорт до ски лифт, интернет.
СПА Центар : внатрешен базен, билна сауна, финска сауна, парна бања, турска бања, туш со ароматерапија, фитнес центар

Цените се за 2 лица за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 29.12-02.01.2018 03.01-10.01.2018 16.12-28.12.2017 01.12-15.12.2017
Вид на сместување | Период на престој 10.02-16.02.2018 27.01-09.02.2018 11.01-26.01.2018
17.02-31.03.2018
Еднокреветна соба 1 123.00 € 55.00 € 51.00 € 47.00 €
Двокреветна соба – стандард 2+0 131.00 € 76.00 € 71.00 € 67.00 €
Двокреветна соба – large 2+1 136.00 € 88.00 € 81.00 € 72.00 €
Јуниор сјуит 2+2 147.00 € 102.00 € 96.00 € 85.00 €
Едноспален апартман 2+2 247.00 € 169.00 € 158.00 € 141.00 €
Минимален престој – 5 ноќевања.
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, ски гардеробер, интернет
Дополнителни услови :

Деца до 3.99 год. – бесплатно

 Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 60% попуст од цената за лице

 Возрасен на дополнително легло – 30% попуст од цената за лице

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 75€, дете од 2-11.99 год. – 40€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден