Hotel Maria-Antoaneta

13. maria antoaneta 3

Хотел “Maria Antoaneta” 3+* – Банско – Зима 2017/2018

www.maria-antoaneta.com

Локација : 200 м од жичарницата.
Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на почетната станица на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и тераси со прекрасен поглед. Во склоп на хотелот има ресторан, лоби, паркинг, ски гардеробер.
СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, фитнес, сауна, парна бања, турска бања, масажи и спа процедури.

Цените се по лице за
1 ноќевање
01.12-21.12.2017 22.12-28.12.2017 29.12-01.01.2018 02.01-13.01.2018
Вид на сместување | Период на престој 06.03-15.04.2018 14.01-05.03.2018
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Двокреветна соба 2+0 20.00 € 24.00 € 52.00 € 29.00 €
Еднокреветна соба 1 35.00 € 43.00 € 100.00 € 52.00 €
Јуниор сјуит 2+1 22.00 € 25.00 € 55.00 € 30.00 €
Јуниор сјуит со кујна 2+1 23.00 € 26.00 € 56.00 € 31.00 €
Едноспален апартман 2+2 25.00 € 29.00 € 59.00 € 34.00 €
Едноспален апп со кујна 2+2 26.00 € 30.00 € 60.00 € 35.00 €
Двоспален апартман 4+2 23.00 € 26.00 € 56.00 € 31.00 €
ПОЛУПАНСИОН

+ (неограничени пијалоци за време на вечерата – пиво, вино, минерална вода)

Двокреветна соба 2+0 26.00 € 30.00 € 58.00 € 35.00 €
Еднокреветна соба 1 41.00 € 49.00 € 106.00 € 58.00 €
Јуниор сјуит 2+1 28.00 € 31.00 € 59.00 € 36.00 €
Јуниор сјуит со кујна 2+1 29.00 € 32.00 € 62.00 € 37.00 €
Едноспален апартман 2+2 31.00 € 35.00 € 65.00 € 40.00 €
Едноспален апп со кујна 2+2 32.00 € 36.00 € 66.00 € 41.00 €
Двоспален апартман 4+2 30.00 € 32.00 € 62.00 € 37.00 €
Минимален престој :

29.12-13.01.2018 – 3 ноќевања | 01.12-28.12.2017 и 14.01-15.04.2018 – 2 ноќевања.

Во цената е вклучено : транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.
Дополнителни услови :
Деца до 5.99 год. – бесплатно
Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – плаќа целосна сума
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни – 60€, дете од 6-11.99 год.- 30€
Доплата за подземен паркинг – 5€ на ден (се плаќа на рецепција)
Доплата за бебешко креветче – 3€ на ден (се плаќа на рецепција)
Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден