Hotel MOUNTAIN PARADISE

6. Mountain-Paradise

Хотел “MOUNTAIN PARADISE” 4* – Банско – Зима 2017/2018

www.mountain-paradise.org

Локација : 300 м од жичарницата
Хотелот располага со 150 соби распоредени на 4 ката. Сите соби се комплетно опремени и луксузно уредени. Секоја соба располага со купатило, опремена кујна, мини бар, телевизор и балкон. Прекрасно уредената градина ќе Ви овозможи да уживате во свежиот и чист воздух. Ви нуди детско катче каде најмладите можат да се опуштат и да се забавуваат додека вие одмарате во лоби барот.
СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи и финтес сала.

Цените се по лице за 1 ноќ.
на база ПОЛУПАНСИОН
29.12-01.01.2018 02.01-09.01.2018 23.12-28.12.2017 01.12-22.12.2017
26.01-11.02.2018 10.01-25.01.2018 01.03-31.03.2018
Вид на сместување | Период на престој 12.02-28.02.2018
Студио 2+0 50.00 € 31.00 € 28.00 € 26.00 €
Едноспален апартман 2+2 54.00 € 33.00 € 30.00 € 28.00 €
Двоспален апартман 4+2 54.00 € 33.00 € 30.00 € 28.00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, паркинг, интернет.
  Дополнителни услови : 

Прво дете до 11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
Второ дете до 11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
Дете до 11.99 год. на редовно легло – 30% попуст
За сместување во еднокреветна соба се плаќа 80% од сумата за 2 лица
За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
Доплата за новогодишна вечера (задолжително, додека има места во ресторанот) : 

  возрасни – 65€, деца од 2-11.99 год. – 35€
Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден