Hotel Murite

11. Murite 4

Хотел “Murite” 4* – Банско – Зима 2017/2018

www.murite.bg

Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб.
Безброј можности за пријатно семејно уживање, спортски одмор или забавен викенд со пријателите во текот на целата година. На само 10 минути од Банско, со својата неверојатна гледка кон планината, на своите гости им нуди комфорт со релаксирачките СПА процедури, како и можност за незаборавни кулинарски уживања. Во склоп на хотелот има елегантен ресторан, лоби бар со камин, 3 конферентни сали, паркинг, интернет во целиот хотел, детско катче, дискотека.
СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, турска бања, фитнес, масажи, арома терапии, козметички процедури.

Цените се по лице за 1 ноќ. на база
ПОЛУПАНСИОН
01.12-21.12.2017 22.12-28.12.2017 29.12-01.01.2018 14.01-05.03.2018
Вид на сместување | Период на престој 06.03-15.04.2018 02.01-13.01.2018 (мин.4 ноќевања)
Двокреветна соба – АЗАЛИА 2+0 23.00 € 31.00 € 48.00 € 29.00 €
Еднокреветна соба – АЗАЛИА 1 34.00 € 47.00 € 72.00 € 43.00 €
Едноспален апартман – АЗАЛИА 2+2 26.00 € 35.00 € 55.00 € 32.00 €
Двоспален апартман – АЗАЛИА 4+2 23.00 € 31.00 € 48.00 € 29.00 €
Двокреветна соба – ОРХИДЕА 2+0 19.00 € 28.00 € 41.00 € 25.00 €
Еднокреветна соба – ОРХИДЕА 1 29.00 € 41.00 € 56.00 € 38.00 €
Едноспален апартман – ОРХИДЕА 2+2 23.00 € 31.00 € 48.00 € 29.00 €
Двоспален апартман – ОРХИДЕА 4+2 19.00 € 28.00 € 41.00 € 25.00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.
Доплата за ALL INCLUSIVEвозрасен 8€ , дете од 6-13.99 год. – 4€

(појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)

Дополнителни услови :
Деца до 5.99 год. – бесплатно
Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален и двоспален апп – бесплатно
Второ дете од 6-13.99год. на дополнително легло во едноспален и двоспален апп- 50% попуст
Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст
За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 70€, дете од 6-13.99 год.- 35€    (резервациите без вечера се на барање)
Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден