Hotel Orlovetz

4. Hotel Orlovetz 5 - Pamporovo

Хотел “Orlovetz” 5* – Пампорово – Зима 2017/2018

www.hotelorlovetz.com 

Цените се по лице
за 1 ноќевање
01.12-15.12.2017 16.12-25.12.2017 26.12-02.01.2018 20.01-03.02.2018
04.03-10.04.2018 03.01-19.01.2018
Вид на сместување/

Период на престој

04.02-03.03.2018
Двокреветна соба – ноќевање со појадок 2+1 27.00 € 32.00 € 56.00 € 36.00 €
Двокреветна соба – полупансион 2+1 34.00 € 40.00 € 64.00 € 45.00 €
Двокреветна соба –

полн пансион

2+1 34.00 € 46.00 € 72.00 € 50.00 €
Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, парна бања, паркиг, транспорт до ски лифт.
Дополнителни услови:

Дете до 4.99 год. – бесплатно

Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

Возрасен на дополнително легло – 25% попуст

Дете до 11.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 25% попуст

Доплата за еднокреветна соба – 20€ на ден, за Нова Година се наплаќа како за двокреветна соба

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) :

   возрасни – 60€, дете (5-11.99 год.) – 40€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден