Hotel Orpheus

1. Hotel Orpheus - Pamporovo

Хотел “Orpheus” 4* – Пампорово – Зима 2017/2018

www.hotel-orpheus.com 

Локација : 200 м. од лифтот и 300 м. од центарот на Пампорово.  
Хотелот е на 7 спрата и располага со 260 сместувачки капацитети: 100 двокреветни соби, 60 трокреветни соби и 100 апартмани. Сите соби се со прекрасен поглед кон природата, а само собите на 6-ти спрат имаат тераса. Хотелскиот комплекс располага со трговски центар, детско катче, ресторан, лоби бар, менувачница, бар – базен, конференциска сала, надворешен и подземен паркинг. На рецепција – ски гардеробер, сефови и Wi-Fi.
СПА Центар: внатрешен базен, турска бања, парна бања, џакузи, 2 масажни кади, финска бања,сауна, руски вип кат, фитнес.

Цените се за 1 ноќевање на база
ПОЛУПАНСИОН
28.12-01.01.2018 02.01-09.01.2018 10.01-19.01.2018 15.12-27.12.2017
Вид на сместување | Период на престој (мин.4 ноќ.) 20.01-09.02.2018 10.02-04.03.2018 05.03-10.04.2018
Двокреветна соба – цена по лице 2+1 63.00 € 41.00 € 39.00 € 31.00 €
Трокреветна соба – цена за 3 лица 3+0 161.00 € 107.00 € 101.00 € 82.00 €
Едноспален апартман – цена за 3 лица 2+2 178.00 € 117.00 € 110.00 € 89.00 €
Еднокреветна соба – цена за соба 1 92.00 € 59.00 € 55.00 € 44.00 €
Во цената е вклучено: појадок и вечера на шведска маса, транспорт до Ски Центар 2 – Малина, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, ски гардеробер, паркинг, интернет.
Дополнителни услови :

Дете до 4.99 год. – бесплатно

Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно

Две деца од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 2 возрасни – бесплатно

Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 3 возрасни – 10% доплата

Четврт возрасен во апартман со 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете – 15% доплата

Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст

Две деца до 12.99 год. со 1 возрасен – доплаќаат по 50% од цена за возрасен

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 65€, дете (5-12.99 год.) – 40€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден