Hotel Perilik

2. Hotel Perilik 4 - Pamporovo

Хотел “Perilik” 4* – Пампорово – Зима 2017/2018

www.perelikhotel.com

Локација: во центарот на Пампорово.
Хотелскиот комплекс е на 7 спрата и располага со 31 апартман, 9 трокреветни, 164 двокреветни и 8 еднокреветни соби. Сите соби се опремени со телефон, САТ ТВ и мини бар. На располагање на своите гости им нуди лоби бар, класичен ресторан, традиционален ресторан, италијански ресторан, ноќен бар, куглана, интернет.
СПА Центар: внатрешен базен, фитнес центар,џакузи, сауна, солариум, масажи,третмани

Цените се по лице за 1 ноќевање 16.12-25.12.2017 16.12-25.12.2017
03.01-31.03.2018 03.01-31.03.2018
Вид на сместување | Период на престој ALL Inc. Flexy ПП Flexy ALL Inc. Flexy + лифт карта ПП Flexy + лифт карта
Еднокреветна соба 1 66.00 € 57.00 € 79.00 € 69.00 €
Двокреветна соба – супериор 2+2 53.00 € 46.00 € 68.00 € 59.00 €
Едноспален апартман 2+2 66.00 € 57.00 € 79.00 € 69.00 €
Двоспален апартман 4+2 63.00 € 54.00 € 76.00 € 66.00 €
Дете до 6.99 год. на дополнително легло Бесплатно
Дете од 7-11.99 год. на дополнително легло 28.00 € 24.00 € 35.00 € 31.00 €
Дете до 6.99 год. на редовно легло 22.00 € 20.00 € 23.00 € 31.00 €
Дете од 7-11.99 год. на редовно легло 36.00 € 32.00 € 48.00 € 43.00 €
Возрасен на дополнително легло 41.00 € 35.00 € 55.00 € 48.00 €
Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, транспорт до ски писти, ски гардеробер, интернет
Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
ОПИС за ALL INCLUSIVE FLEXY и ALL INCLUSIVE FLEXY + лифт карта :

Појадок /07:30-10:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци – кафе, чај, млеко, безалохолни пијалоци, вода.

Ужина /10:30-12:00/ во лоби бар. Пијалоци – кафе, чај, безалохолни пијалоци, вода, пиво, вино.

Ручек /12:00-14:00/ во ресторан Малина на ски пистите или основен ресторан Перелик.

Пијалоци во ресторан Малина на ски пистите – кафе, чај, безалкохолни пијалоци, вода.

Пијалоци во основен ресторан Перелик  – кафе, чај, безакохолни пијалоци, вода, пиво, вино.

Ужина /14:30-16:00/ во ресторан Малина на ски пистите или лоби бар. Пијалоци – кафе, чај, безалохолни пијалоци, вода.

Пијалоци во лоби бар /14:30-22:00/- кафе, чај, безалохолни пијалоци, вода, пиво, вино, коктели.

Вечера /18:30-21:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци – безалкохолни пијалоци, вода, пиво, вино, вотка, ракија, виски.

ОПИС за ПОЛУПАНСИОН FLEXY и ПОЛУПАНСИОН FLEXY + лифт карта :

Појадок /07:30-10:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци – кафе, чај, млеко, безалохолни пијалоци, вода.

Вечера /18:30-21:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци – безалкохолни пијалоци, вода, пиво, вино, вотка, ракија, виски.

FLEXY ЛИФТ КАРТА : дава достап до двете ски зони Пампорово и Мечи Чал, бројот на ноќевања е бројот на денови за користење на ски карта, има можност за полудневно користење во текот на првиот и последниот ден од престојот.