Hotel Perun Lodge

5. Hotel Perun Lodge

Хотел “Perun Lodge” 4* – Банско – Зима 2017/2018

www.perunlodge.com

Локација : 350 м од жичарницата.
Прекрасен хотел кој се наоѓа во срцето на Банско. Одличен за фамилијарен престој, како и за ски релаксација со пријателите. Располага со едноспални апартмани и студија .
Се состои од основен ресторан, зимска/летна градина, лоби бар, пијано бар, конференциска сала, паркинг, гаража, детски кат, ски гардеробер.
СПА Центар : затворен базен, џакузи, фитнес, сауна, масажи, парна бања, турска бања

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 29.12-02.01.2018 03.01-12.01.2018 23.12-28.12.2017 20.01-03.02.2018 01.12-22.12.2017
13.01-19.01.2018 05.03-20.04.2018
Вид на сместување | Период на престој мин. 4 ноќ. 04.02-04.03.2018
Студио 2+1 62.00 € 35.00 € 33.00 € 34.00 € 28.00 €
Едноспален апартман 2+2 67.00 € 38.00 € 35.00 € 36.00 € 30.00 €
Јуниор сјуит 2+1 67.00 € 38.00 € 35.00 € 36.00 € 30.00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, ски гардеробер, паркинг, интернет.
Дополнителни услови :

Дете до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 17€ на ден

Дете од 6-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст

Возрасен на дополнително легло  – 30% попуст

Доплата за еднокреветна соба : 20€ на ден

(важи за престој од 01.12-28.12.2017 и 13.01-20.04.2018)

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) :

  во основен ресторан – возрасни – 80€, дете – 40€ |

   во зимска градина – возрасни – 70€, дете – 35€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Доплата за паркинг (на рецепција) 9€