Hotel PERUN & PLATINUM CASINO

4. Perun&Casino

Хотел “PERUN & PLATINUM CASINO”4* – Банско – 2017/2018

www.hotelperunbansko.com

Локација : 350 м од жичарницата
Во самото лоби, гостите може да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско.
Во склоп на хотелот има 3 ресторанти, винарија, бар, бизнис центар, спа центар, детско катче.
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, фитнес, простории за масажа и салон за убавина

Цените се по лице за 1 ноќ.
на база ПОЛУПАНСИОН

01.12-21.12.2017

19.01-03.02.2018

22.12-28.12.2017

29.12-

01.01.2018

Вид на сместување
| Период на престој

09.01-18.01.2018

02.01-08.01.2018

(мин.3 ноќевања)

04.02-31.03.

2018

Двокреветна соба – економи 2+1

31.00 €

38.00 €

46.00 €

72.00 €

Еднокреветна соба – економи 1

42.00 €

55.00 €

72.00 €

120.00 €

Двокреветна соба – без балкон 2+1

32.00 €

40.00 €

48.00 €

74.00 €

Еднокреветна соба – без балкон 1

44.00 €

58.00 €

74.00 €

125.00 €

Двокреветна соба – со балкон 2+1

35.00 €

42.00 €

50.00 €

77.00 €

Еднокреветна соба – со балкон 1

48.00 €

60.00 €

79.00 €

127.00 €

Јуниор сјуит 2+2

42.00 €

50.00 €

62.00 €

93.00 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на затоплен внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, интернет.
Дополнителни услови :
Дете до 1.99 год. – бесплатно
Дете од 2-5.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно
Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст
Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 25% попуст
Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит – бесплатно
Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 75€, дете – 40€
Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден