Hotel Premier Luxury Mountain Resort

2. Premier

ХОТЕЛ “PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT” 5* – Банско – Зима 2017/2018

www.banskohotelpremier.com

Локација : 150 м од жичарницата
Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна, спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи на отворено, гимнастичарски салон,студио за јога, финска сауна, арома сауна, парна бања, римска бања, kneipp патека, тепидариум, дел за рекреација, масажи и фитнес процедури

Цените се за 2 лица за 1 ноќ. на база
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
01.12-21.12.2017 22.12-28.12.2017 29.12-06.01.2018 07.01-18.01.2018 19.01-03.03.2018
04.03-09.04.2018
Двокреветна соба 2+1 84.00 € 143.00 € 188.00 € 114.00 € 147.00 €
Двокреветна соба – поглед планина 2+1 100.00 € 160.00 € 205.00 € 131.00 € 164.00 €
Едноспален апартман 2+2 100.00 € 171.00 € 224.00 € 136.00 € 176.00 €
Едноспален апартман – поглед планина 2+2 117.00 € 187.00 € 241.00 € 153.00 € 193.00 €
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, СПА и фитнес центар, интернет.
Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 19€, дете – 10€
Минимален престој – 5 ноќевања.
Дополнителни услови :

Дете до 5.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – 27€ за 1 НП

Возрасен на дополнително легло – 37€ за 1 НП

Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни – 95€, дете – 55€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден