hotel Radina

12. Radinas Way - Borovetc

Хотел Radina’s Way 4* – Боровец – Зима 2017/2018

www.radinasway.com

Локација: Хотелот се наоѓа во прекрасна борова шума на само 2 км од ски терените на Yastrebets.

Капацитет: двокреветни соби, стандардни и луксузни апартмани

Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон,бања со туш.

Содржини: ресторан, ресторан а ла карт, лоби бар, спа центар, фитнес, базен, сауна, парна бања, џакузи, соба за релаксација, масажа, детски клуб, библиотека, градина,  паркинг, шатл бус до терените, ски гардероба, школо за скијање, бесплатен wi-fi.

Цените се за 2 лица за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-27.12.2017 18.12-28.12.2017 29.12-02.01.2018 20.01-17.02.2018 18.02-04.03.2018
Вид на сместување |

Период на престој

05.03-31.03.2018 03.01-19.01.2018
Еднокреветна соба 1 50.00 € 72.00 € 117.00 € 62.00 € 58.00 €
Двокреветна соба – стандард 2+1 64.00 € 91.00 € 147.00 € 78.00 € 74.00 €
Двокреветна соба – large 2+2 72.00 € 100.00 € 156.00 € 87.00 € 82.00 €
Едноспален апартман 2+2 81.00 € 109.00 € 164.00 € 96.00 € 91.00 €
Едноспален апартман – лукс 2+2 90.00 € 118.00 € 173.00 € 105.00 € 100.00 €
Минимален престој – 5 ноќевања.
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, ски гардеробер, сеф, интернет, паркинг
Дополнителни услови :

Деца до 1.99 год. – бесплатно

Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно

 Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст од цената за лице

 Возрасен на дополнително легло во соба – 20% попуст од цената за лице

Возрасен на дополнително легло во соба – 20% попуст

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, дете – 40€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден