Hotel Rila

7. Rila - Borovec

Хотел Рила 4* – Боровец – Зима 2017/2018

www.rilaborovets.com

Локација : во центарот на Боровец
Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски стазите, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во склоп на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, fish spa, фитнес, сауна, парна бања.

Цените се по лице за 1 ноќ. на база
ПОЛУПАНСИОН
28.12-06 – 01.2018 07.01-13.01.2018 14.01-27.01.2018 17.12-27.12.2018 08.03-05.04.2018
Вид на сместување |

Период на престој

минимум 3 ноќевања 28.01-24.02.2018 25.02-04.03.2018 05.03-17.03.2018
Двокреветна соба – стандард, поглед ресорт 2+1 89.00 € 73.00 € 58.00 € 54.00 € 40.00 €
Двокреветна соба – стандард, поглед стаза 2+1 92.00 € 76.00 € 62.00 € 57.00 € 43.00 €
Двокреветна соба – супериор, поглед ресорт 2+1 109.00 € 90.00 € 70.00 € 65.00 € 47.00 €
Двокреветна соба – супериор, поглед стаза 2+1 112.00 € 94.00 € 74.00 € 68.00 € 51.00 €
Фамилијарна супериор соба – студио, поглед ресорт 2+2 109.00 € 90.00 € 70.00 € 65.00 € 47.00 €
Фамилијарна супериор соба – студио, поглед стаза 2+2 112.00 € 94.00 € 74.00 € 68.00 € 51.00 €
Супериор сјуит – едноспален апартман, поглед ресорт
*цена за соба
2+2 327.00 € 271.00 € 211.00 € 195.00 € 142.00 €
Супериор сјуит – едноспален апартман, поглед стаза
*цена за соба
2+2 337.00 € 281.00 € 221.00 € 205.00 € 152.00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, користење на внатрешен базен и џакузи, интернет во лоби, паркинг.
За гостите сместени во супериор соби вклучено е и : користење на термо зона и фитнес центар, интернет во собите, ски гардеробер.
Дополнителни услови :

Деца до 1.99 год. – бесплатно

Дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна стандард или супериор соба – доплаќа 20% од цената за возрасен

Деца од 2-11.99 год. сместени во фамилијарна соба : прво дете доплаќа 20%, второ дете доплаќа 50% од цената за возрасен

Прво дете сместено во супериор сјуит – бесплатно. Второ и трето дете доплаќа 10% од цената за сјуит

Трет и четврт возрасен сместени во супериор сјуит – доплаќаат 10% од цената за сјуит

Еден возрасен сместен со деца до 11.99 год. – прво дете доплаќа 70% од цената за возрасен, второ дете доплаќа 50% од цената за возрасен

Доплата за еднокреветна соба – 50% од цената за во двокреветна соба

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 65€, дете – 35€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден