Hotel Samokov

6. Samokov

Хотел Samokov 4* – Боровец – Зима 2017/2018

www.samokov.com

Локација : во центарот на Боровец
Заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година. Нарасполагање на своите гости им нуди ски училиште, ски гардеробер, 8 конференциски сали, 2ресторани, барови, ноќен клуб, куглана, билијард, пинг понг, фризерски салон, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, хидромасажна бања, солариум, сауна, парна бања, турска бања, арома сауна, масажи и процедури…

Цените се по лице за 1 ноќевање 29.12-04.01.2018 05.01-12.01.2018 13.01-02.02.2018 20.12-28.12.2017
Вид на сместување |

Период на престој

минимум 5 ноќевања 03.02-16.02.2018 17.02-26.02.2018 27.02-31.03.2018
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Двокреветна соба 2+1 52.00 € 39.00 € 33.00 € 26.00 €
ПОЛУПАНСИОН
Двокреветна соба 2+1 55.00 € 43.00 € 37.00 € 31.00 €
Во цената е вклучено : појадок / појадок и вечера, користење на внатрешен базен, паркинг, интернет во лоби.
Дополнителни услови :

Деца до 4.99 год. – бесплатно

Деца од 5-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст

Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 15% попуст

Дете до 11.99 год. на редовно легло – 50% попуст

Доплата за еднокреветна соба – 20€ на ден

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 50€, дете од 2-11.99 год. – 35€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден