Hotel Snezhanka

5. Hotel Snezanka 3 - Pamporovo

Хотел SNEZHANKA 3* – Пампорово – Зима 2017/2018

Со модерно уредени соби, прекрасно лоби и простран интимен ресторан,
Хотелот Снежанка се наоѓа во центарот на популарното скијалиште Пампорово.
Има   широк избор на вкусни јадења во ресторанот а исто така и локални специјалитети во таверната со автентичен ентериер на Родопите.
За забава има дискотека, затворен базен, теретана сауна и СПА центар.
Хотелот нуди две технички добро опремени сали за конфренција.

Цените се за 1 ноќевање на база ПОЛУПАНСИОН 29.12-02.01.2018 21.12-28.12.2017 09.12-20.12.2017
Вид на сместување /

Период на престој

(мин.4 ноќ.) 03.01-07.03.2018 08.03-31.03.2018
Двокреветна соба –

цена по лице

2+1 63.00 € 26.00 € 23.00 €
Едноспален апартман –

цена за соба

2+2 184.00 € 79.00 € 68.00 €
Во цената е вклучено: појадок и вечера, користење на внатрешен базен, сауна, паркинг, интернет.
Дополнителни услови :

Дете до 5.99 год. – бесплатно

Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 70% попуст

Две деца до 11.99 год. на дополнително легло во апартман – бесплатно

Трет и четврт возрасен во апартман – доплата 10 евра на ден

Дете до 11.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) :

   возрасни – 50€, дете (4-11.99 год.) – 35€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден