Hotel Sunrise

10. hotel-sunrise

Хотел “Sunrise” 4* – Банско – Зима 2017/2018

www.hotelsunrisebansko.com

Локација : 300 м од жичарницата

Лоциран на само неколку минути од првата станица на ски лифтот,комплекот претставува комбинација претставува комбинација од архитектура препознатлива за регионот, модерен комфорт и одлична услуга.
Во склоп на хотелот има ски гардеробер, конференциска сала, ресторан, сеф, лоби бар, паркинг.
СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, релакс соба, масажи и третмани.

Цените се по лице за 1 ноќ. на база
ПОЛУПАНСИОН
29.12-01.01.2018 02.01-09.01.2018 22.12-28.12.2017 01.12-21.12.2017
26.01-11.02.2018 10.01-25.01.2018 05.03-31.03.2018
Вид на сместување | Период на престој 12.02-04.03.2018
Студио 2+1 55.00 € 33.00 € 30.00 € 28.00 €
Едноспален апартман 2+2 60.00 € 35.00 € 32.00 € 30.00 €
Двоспален апартман 4+2 55.00 € 35.00 € 32.00 € 30.00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес,паркинг, интернет.
Дополнителни услови :
Прво дете до 11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
Второ дете до 11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
Дете до 11.99 год. на редовно легло – 30% попуст
За сместување во еднокреветна соба се плаќа 70% од сумата за 2 лица
За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
Доплата за новогодишна вечера (задолжително, додека има места во ресторанот) : возрасни – 75€, деца од 2-11.99 год. – 35€
Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден