Hotel Sv. Ivan Rilski

8. St-Ivan-Rilski-2

Хотел “St. Ivan Rilski” 4*– Банско – Зима 2017/2018

www.saintivanrilski.com 

Локација: Хотелот е оддалечен 800 м. од Гондола лифт, 1,5 км од центарот на Банско.Хотелот Иван Рилски се наоѓа во подножјето на Пирин Планина, во близина на ски стазите. Хотелот е комплекс, составен од 5 згради во типично алпски архитектонски стил. Располага со пространи и удобни соби, ресторан, бар, конференциска сала, room service, луксузен СПА центар (затворен базен, парна бања, сауна, фитнес)

Цените се за 2 лица на база
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
28.12-02.01.2018 03.01-12.01.2018 01.12-27.12.2017
27.01-16.02.2018 13.01-26.01.2018
Вид на сместување | Период на престој     17.02-31.03.2018
Двокреветна соба – главна зграда 2+1         129.00 €           76.00 €           65.00 €
Студио – анекс зграда 2+1         129.00 €           76.00 €           62.00 €
Едноспален апартман – анекс зграда 2+2         142.00 €           88.00 €           76.00 €
Во цената е вклучено :

појадок, користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, ледена соба, транспорт до жичарница

Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 10€ , дете – 8€
Минимален престој – 5 ноќевања.
Дополнителни услови :

Деца до 5.99 год. – бесплатно

Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 4€ за 1 НП

Возрасен на дополнително легло – 30% попуст од цената за лице

Доплата за паркинг : 7€ на ден (се плаќа на рецепција)

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, дете – 40€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден