Hotel Vihren Palace

7. Vihren Palace 4

Хотел “Vihren Palace” 4* – Банско – Зима 2017/2018

www.vihrenpalace.com 

Локација : 80 м од жичарницата
Хотел во кој се комбинира природата со елегантен луксуз, комфорт и семеен дух.
Располага со ресторан со европска и средоземноморска храна, бугарска меана, лоби бар, пицерија, слаткарница, ноќен бар, СПА Центар, детски клуб, конференциска сала
СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, масажи, егзотични процедури

Цените се по лице за 1 ноќевање 28.12-01.01.2018 01.12-27.12.2017 02.01-09.03.2018
Вид на сместување | Период на престој 10.03-01.04.2018
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Студио 2+1 57.00 € 36.00 € 45.00 €
Едноспален апартман 2+2 63.00 € 42.00 € 51.00 €
Двоспален апартман 4+2 49.00 € 34.00 € 40.00 €
ПОЛУПАНСИОН
Студио 2+1 69.00 € 48.00 € 57.00 €
Едноспален апартман 2+2 75.00 € 54.00 € 63.00 €
Двоспален апартман 4+2 60.00 € 43.00 € 52.00 €
Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, детски кат.
Дополнителни услови :
Деца до 5.99 год. – бесплатно
Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло : НП 12.00 € 10.00 € 12.00 €
ПП 22.00 € 19.00 € 22.00 €
Возрасен на дополнително легло : НП 43.00 € 22.00 € 30.00 €
ПП 55.00 € 34.00 € 42.00 €
Дете од 2-11.99 год. на редовно легло – 50% попуст
Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни – 85€, дете од 6-11.99 год.- 30€
Доплата за бебешко креветче – 4€ на ден (се плаќа на рецепција)
Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден