Hotel Yanakiev

4. Yanakiev-2

Хотел Јанакиев 4* – Боровец – Зима 2017/2018

www.hotel–yanakiev.com

Локација : во близина на ски лифтовите
Еден од најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација во комбинација со услугата и комфортот ви нудат можност за прекрасен одмор со семејството и пријателите.
Во склоп на хотелот има ресторан, пијано бар, конферентни сали, ски училиште, ски детска градина, паркинг, гаража, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, парна бања, сауна, леден кат, хидромасажни бањи, масажи и пилинг терапии

Цените се по лице за 1 ноќевање на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-22.12.2017 23.12-29.12.2017 30.12-05.01.2018 06.01-12.01.2018 24.02-01.04.2018
Вид на сместување | Период на престој ПП – минимум 4 ноќевања 13.01-09.02.2018 10.02-23.02.2018
Двокреветна соба 2+1 38.00 € 60.00 € 88.00 € 74.00 € 41.00 €
Едноспален апартман 2+2 50.00 € 72.00 € 115.00 € 92.00 € 56.00 €
Еднокреветна соба 1+1 60.00 € 95.00 € 150.00 € 120.00 € 66.00 €
Во цената е вклучено: појадок и вечера, користење на внатрешен базен, користење на сауна, парна бања и лакониум за возрасни лица (од 15-19 ч.), паркинг, интернет.
Дополнителни услови :

  Деца до 5.99 год. – бесплатно

  Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст

  Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во апартман – 8€ на ден  

  Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 30% попуст  

  Возрасен на дополнително легло во апартман – 15€ на ден

  Дете до 12.99 год. на редовно легло – се наплаќа за еднокреветна соба

  Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 50€

  Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден