Hotel Yastrabec

8. Yastrebets

Хотел Yastrebec 5* – Боровец – Зима 2017/2018

www.hotelyastrebets.bg 

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец
Ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината.
Нуди можност за незаборавни моменти. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, голема тераса, лоби бар, пијано бар, ноќен клуб, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, парна бања, хербална бања, финска сауна, лакониум, ледена фонтана, кнаип терапија, ледена фонтана, егзотични тушеви.

Цените се за соба за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 22.12-26.12.2017 27.12-01.01.2018 02.01-06.01.2018 07.01-21.01.2018 22.01-02.01.2018 02.02-03.03.2018 04.03-01.04.2018
Вид на сместување | Период на престој
Двокреветна соба 2+1 171.00 € 292.00 € 188.00 € 149.00 € 156.00 € 188.00 € 134.00 €
Мал апартман 2+1 268.00 € 414.00 € 263.00 € 210.00 € 230.00 € 263.00 € 196.00 €
Голем апартман 2+2 268.00 € 414.00 € 298.00 € 249.00 € 260.00 € 298.00 € 229.00 €
Финска вила 4+1 271.00 € 468.00 € 271.00 € 223.00 € 233.00 € 271.00 € 192.00 €
Цените се валидни за минимум 7 ноќевања.
Во цената е вклучено : појадок, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи, паркинг, интернет
Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 25€, дете – 14€
Дополнителни услови :

Деца до 3.99 год. – бесплатно

Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 18€ по лице на ден од 22.12-26.12.2017 и 02.01-01.04.2018, 30€ по лице на ден од 27.12-01.01.2018

Возрасен на дополнително легло – 35€ по лице на ден од 22.12-26.12.2017 и 02.01-01.04.2018, 60€ по лице на ден од 27.12-01.01.2018

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 150€, дете – 80€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден