Нова Година 2018 – СОФИЈА

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 79€

 Програма на патувањето

30.12.2017 (сабота)

Поаѓање за Софија во 06:00. Попатни паузи за одмор и царински формалности. 

Пристигнување во Софија. Сместување во Хотел FESTA 4****. Организиран разглед на градот со локален водич (градскиот плоштад, Цумот, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата…. 

Во вечерните часови, организирано се упатуваме во посета на многубројните ресторани и пицерии кои се наоѓаат во центарот на Софија. Ноќевање.

31.12.2017 (недела)

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки.

Препорачуваме да се одморите за вечерната прослава. 

Дочек на Нова Година 2018 во СОФИЈА на некој од плоштадите или во дискотека (факултативно).

01.01.2018 (понеделник)

Појадок. Одјавување од хотелот во 10:30 часот.

Организирана посета за шопинг на PARADISE CENTER, IKEA, RING MАLL и DECATHLON. Во 17:00 часот поаѓање за Скопје. 

Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Цената е по ЛИЦЕ и вклучува:

– Превоз со високо туристички автобус,

– 3 дена/2 ноќевања во Хотел FESTA 4**** на база В/В (ноќевање со појадок),

– Разглед со локален водич,

– Организирана посета на PARADISE CENTER, IKEA и RING MАLL,

– Придружник и организација на патувањето

 

Цената не вклучува:

– Патничко осигурување

– Доплата за еднокреветна соба 1200 денари

– Туристичка такса 2 евра по лице за двете ноќевања

– 30 евра Дочек на Нова Година во дискотека Club Playhouse. (вклучува влезница, еден дупли алкохолен пијалак ( виски или вотка), плус чаша вино, еден безалкохолен пијалак (сок или леден чај), плус вода, плус чаша шампањ, плус кетеринг, грицки и ладно мезе)

 

Напомена:

  •  За реализација на аранжманот потребен е минимум од 25 патници
  •  Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање
  •  Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денари по курс 1€ = 62мкд
  •  Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето

© Copyright 2017 by Sara Travel - All Rights Reserved