КАНАЛИ - ПРЕВЕЗА

ВИЛА IONION ALPHA

ИОНИОНАЛФА3ИОНИОНАЛФА2ИОНИОНАЛФА1ИОНИОНАЛФАИОНИОНАЛФА4

Канали-Ionion Alpha

Вила Ionion Alpha се наоѓа на околу 250 метри од прекрасната плажа во Каналис.

Апартманите во вилата се со поглед на море и опремени со телевизор, клима со доплата (5еур на ден), кујна и wc,
Апартманите имаат една спална соба за 2 лица и плус во кујната уште кревет на спуштање.

Сите апартмани имаат можност за ставање на дополнителен кревет на отворање со доплата од 5 евра на ден

Category:

Product Description

Kanalis е приморско место областа Превеза северозападна Грција.
Kanalis се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно од Превеза и 35 километри од Лефкада. На 6 километри од ова место е лоциран античкиот град Епир.
Местото располага со пространа песочна плажа со голем број на барови слична на таа во популарното туристичко место Врахос.

Ionion Alpha се наоѓаат на околу 250 метри од прекрасната плажа во Каналис.

Апартманите во вилата се со поглед на море и опремени со телевизор, клима со доплата (5еур на ден), кујна и wc,
Апартманите имаат една спална соба за 2 лица и плус во кујната уште кревет на спуштање.

Сите апартмани имаат можност за ставање на дополнителен кревет на отворање со доплата од 5 евра на ден

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.05.2018

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Напомена: организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата

За овој аранжман важат Општите Услови на Патување на Т.А. Сара Травел и СКТМ

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Канали-Ionion Alpha”