ДЕСТИНАЦИИ

Buy Cheap Windows 10 products Activation keys 4.8/5 (from 354 reviews) 25.49USD Suppliers: Buy Cheap Windows 10 products Activation key
Friends link: Windows-8.1-Enterprise-genuine-key Windows-8.1-Enterprise-serial-key Windows-8.1-Enterprise-serial-key-2 Windows-8.1-Enterprise-64-bit-cd-key Windows-8.1-Enterprise-64-bit-cd-key-2 Windows-8.1-Enterprise-32-bit-cd-key Windows-8.1-Enterprise-key-online Windows-8.1-Enterprise-key-online-2 Windows-8.1-Enterprise-key-online-3 Win-7-Home-Premium-Product-Key

89€

Будимпешта

-БУДИМПЕШТА – 89 €

16.02.2017 – 19.02.2017

 

1 ден 16.02.2017 СКОПЈЕ

Состанок со групата во 17:00ч. на паркингот пред хотел „ВИП“ (спроти Саем – Скопје) и поаѓање за Будимпешта. Ноќно возење преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности.

 

2 ден 17.02.2017 БУДИМПЕШТА

Пристигнување во Будимпешта во утринските часови . И панорамски разглед на градот –Пешта, Споменикот на Милениумот, Операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, Парламентот, црквата “Св. Стефан”, мостовите на Дунав, Будим-Цитаделата, Кралската палата, црквата “Св. Матејас”, Рибарската тврдина. Сместување во хотел. Слободно попладне. Вечерта, предлагаме факултативно крстарење со брод по Дунав. Враќање во хотел. Ноќевање.

 

3 ден 18.02.2017 БУДИМПЕШТА

Појадок. После појадокот посета на  – Сент Андреа, живописно градче во кое се негуваат старата архитектура и народните ракотворби, можност за посета на голем број винотеки, рибни ресторани, слаткарници, музеи, галерии и цркви. Слободно попладне.. Враќање во хотел. Вечерта  факултативна посета на некој ресторан или дискотека. Ноќевање.

 

4 ден 19.02.2017 БУДИМПЕШТА

Појадок. После појадокот напуштање на хотелот, слободно време… Препорачуваме факултативна посета на зоолошката градина и заминување во OUTLET SHOPPING CENTER PREMIER. Во попладневните часови заминување за Македонија. Пристигнување во ноќните часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 89 €/ 5520,00 денари

 

Во цената на аранжманот вклучено е:

  • превоз со високотуристички автобуси на дадените дестинации
  • сметување во хотел со 3* во Будимпешта – 2 НП (ноќевање + појадок)
  • Разглед на Будимпешта со локален водич
  • Посета на Сент Андреа
  • организација и реализација на аранжманот

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • крстарење со брод по Дунав
  • влезница за зоолошката градина
  • патничко осигурување
  • посети и влезници за се што не е наведено во програмата

 

*Плаќањето се врши во денари, по курс 1 евро = 62 денари

Пасошот треба да важи минимум 6 месеци од завршувањето на патувањето

Контакт

Адреса: бул. Кочо Рацин, бр.26, 1000, Скопје
Телефон: +389(0) 2 3233-060; 2/3222-550
Емаил: contact@saratravel.com.mk