ДЕСТИНАЦИИ

Buy Cheap Windows 10 products Activation keys 4.8/5 (from 354 reviews) 25.49USD Suppliers: Buy Cheap Windows 10 products Activation key
Friends link: Windows-8.1-Enterprise-genuine-key Windows-8.1-Enterprise-serial-key Windows-8.1-Enterprise-serial-key-2 Windows-8.1-Enterprise-64-bit-cd-key Windows-8.1-Enterprise-64-bit-cd-key-2 Windows-8.1-Enterprise-32-bit-cd-key Windows-8.1-Enterprise-key-online Windows-8.1-Enterprise-key-online-2 Windows-8.1-Enterprise-key-online-3 Win-7-Home-Premium-Product-Key

140€

Сараево (Мостар, Дубровник)

Сараево 140€/8700 денари

(со посета на Дрвен Град, Мостар и Дубровник)

08.03.2017-12.03.2017

 

1 ДЕН (08.03.’17 – среда) : Скопје Состанок на групата на паркингот пред хот.Вип во 15.30 часот. Поаѓање за Босна и Херцеговина во 19.00 часот. Патот води преку Ниш, ноќно и денско патување, со кратки попатни одмори.

2 ДЕН (09.03.’17 – четврток) : САРАЕВО Пристигнување во Сараево во попладневните часови, со попатна посета на „Дрвениот Град“ на Емир Кустурица, Шарганската железница (музеј-железница со тесен колосек), Вишеград – прошетка по надалеку прочуениот мост на Дрина, ремек делото на Мехмед Паша Соколовиќ… Сместување во хотел. Слободно време. Во вечерните часови – по желба, прошетка низ Баш Чаршија. Ноќевање.

3 ДЕН (10.03.’17 – петок) : САРАЕВО Појадок. По појадокот панорамски разглед на градот со стручен водич… Баш Чаршија, Парламентот, Грбавица, Врело Босне, местото каде е извршен атентатот врз Франц Фердинанд, Олимписките борилишта… враќање во хотелот во касните попладневни часови. Слободно време за индивидуален разглед на градот… Вечерта – факултативна посета на Национален ресторан или во ресторанот на самиот хотел со комплетно мени и програма. Ноќевање.

4 ДЕН (11.03.’17 – сабота) : По појадокот заминување за  Мостар…прошетка низ старата чаршија, мостот на Неретва. Слободни активности. Вракање во Сараево и посета на шопинг центар или прошетка низ Баш Чаршија. Ноќевање.

5 ДЕН (12.03.16–недела) САРАЕВО – ДУБРОВНИК Појадок. Одјавување од хотелот и заминување за Дубровник. Пристигнување во Дубровник во пладневните часови… разглед на градот… Стариот град, Страдун, фонтаната Онофрио, Катедралата, тврдините, бистата на Св.Дуе, Фрањевачкиот манастир… слободно време за индивидуален разглед на градот. Планирано поаѓање за Македонија во вечерните часови, патот води преку Црна Гора и Албанија… Пристигнување во Скопје во ноќните  часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 8700,00 денари

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

– Автобуски превоз на горенаведената релација,

– разглед на Сараево со локален водич,

– сместување во хотел “Hollywood” 4* Сараево, на база 3 ноќевања со појадок,

(бесплатно користење на базен, сауна, СПА-центар, фитнес центар, wi-fi)

– посета на Дрвен Град на Емир Кустурица

– посета на Вишеград,

– посета на Дубровник,

– организација, водство и реализација на аранжманот.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

– Доплата за свечена вечера со музика

– Факултативни излети и посети, влезници при посета на културно-историските споменици.

– Водич за Дубровник

–  Здравствено/патничко осигурување.
НАПОМЕНИ:
– За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници
– За овој аранжман важат Општите услови за патување на  СКТМ

 

Контакт

Адреса: бул. Кочо Рацин, бр.26, 1000, Скопје
Телефон: +389(0) 2 3233-060; 2/3222-550
Емаил: contact@saratravel.com.mk