ДЕСТИНАЦИИ

Buy Cheap Windows 10 products Activation keys 4.8/5 (from 354 reviews) 25.49USD Suppliers: Buy Cheap Windows 10 products Activation key
Friends link: Windows-8.1-Enterprise-genuine-key Windows-8.1-Enterprise-serial-key Windows-8.1-Enterprise-serial-key-2 Windows-8.1-Enterprise-64-bit-cd-key Windows-8.1-Enterprise-64-bit-cd-key-2 Windows-8.1-Enterprise-32-bit-cd-key Windows-8.1-Enterprise-key-online Windows-8.1-Enterprise-key-online-2 Windows-8.1-Enterprise-key-online-3 Win-7-Home-Premium-Product-Key

99 €

Букурешт 23-ти Октомври

БУКУРЕШТ и ТРАНСИЛВАНИЈА

20.10 – 24.10.2017

 

 • цена за рана уплата до 22-ри септември – 99 €
 • цена за уплата до 6-ти  Октомври: 109 евра €
 • редовна цена на аранжманот 119€

Програма на патувањето:

20.10.2017  петок  –  Скопје / Букурешт 
Собир на групата кај Дрво декор на паркингот наспроти Хотел Холидеј Инн, во 18:00 часот. Поаѓање кон Романија во 18:30 часот. Ноќно возење преку Бугарија до Букурешт.
21.10.2017  сабота  –  Букурешт
По пристигнувањето, почеток на официјалниот разглед на градот city tour, со лиценциран водич. Посета на Плоштадот на Револуцијата, Кралската Палата која денес е Национален Музеј на уметност, Романскиот атенеум кој е седиште на филхармонијата, Централната Универзитетска библиотека, црвената црква Крецулеску и почетокот на фамозната авенија Викторија. Продолжуваме со кратко возење по  авенијата Calea Victoriei. Најстарата улица, порано позната како “Големата Улица „ или „Брашов пат“, плоштадот Унири, од каде ја посетуваме Метрополитската црква- Патријаршијата. Слободно време за разглед на најстариот дел од градот Куртија Веке , изграден во периодот на владетелот Влад Цепеш Трети – Дракула. Собирање на групата на договорено место и продолжување кон најголемата зграда во Европа – Палатата на Парламентот или како што порано иронично била именувана Палата на народот. Слободно време за фотографирање со импозантното архитектурно дело. Сместување во хотел (17 чаасот). Во 21 часот посета на стариот дел на градот. Ноќевање.
22.10.2017  недела  –  Замокот Пелеш и Брашов
Напуштање на собите и поаѓање кон замокот Пелеш. Во прекрасниот планински пејзаж на Карпатите е сместена една од најдобро зачуваните кралски палати, на постоечка средновековна патека помеѓу Трансилваниа и Валашка, изградена во Нео-ренесансен стил- грандиозната палата на замокот Пелеш. По посетата на замокот заминуваме кон готскиот град БРАШОВ. Градот е лоциран во централна Романија и е еден од нејзините најголеми градови опколен со јужните Карпати. Слободно време за ручек и дополнителна прошетка. Сместување во хотел во Предеал. Вечера и организирана забава во хотелот со огниште и дегустација на традиционален пијалок. Ноќевање.
23,10.2017  понеделник  –  Бран
По појадокот го напуштаме хотелот и се упатуваме кон бајковитиот замок БРАН, според легендарниот роман на Брам Стокер – домот на Дракула. По разгледот, следува слободено време и потоа продолжуваме со патот и враќањето кон Скопје. Очекувано пристигнување во Скопје во утринските часови на 24.10.2017 вторник.
Аранжманот вклучува:
 • Автобуски превоз Скопје – Романија – Скопје
 • Ноќевање со појадок во Хотел Анди 3* -Букурешт
 • Ноќевање со вечера и појадок во Хотел Анди 4*- Предеал
 • Разглед на градот – Букурешт со водич
 • Трансилваниа тура –Посета на замокот Бран со придружник и водич;
 • Посета на градот Брашов со придружник и лиценциран водич.
 • Синаиа тура – Посета на местото Синаиа и замокот Пелеш,со придружник и водич

 

Аранжманот  не вклучува:
 • Организирана вечерна посета на стариот дел на градот – 5 евра
 • Влезница во замокот Бран – 8 евра; за студенти – 4,5 евра
 • Влезница во замокот Пелеш- тура од 1 час и 15 мин која ги вклучува приземјето и првиот кат –  13 евра; за студенти 3,5 евра.
 • Патничко осигурување.

Контакт

Адреса: бул. Кочо Рацин, бр.26, 1000, Скопје
Телефон: +389(0) 2 3233-060; 2/3222-550
Емаил: contact@saratravel.com.mk