БАНСКО - WINTER FEVER

ВИКЕНД ЗИМУВАЊЕ

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

БАНСКО – WINTER FEVER 2018

 

Royal Bansko Aparthotel се наоѓа на само 750 метри од ски лифтовите.

Сите студиа и апартмани се опремени со кујна и кабелска телевизија. Хотелот располага со 48 соби и апартмани. За гостите е на располагање ски гардероба и бесплатен паркинг. На располагање има и ресторан, лоби бар, базен, интернет и транспорт до ски лифтот.

 

Хотел Перун Лоџ 4* – Хотелот е лоциран e лоциран на само 350 м. од жичарницата, во новиот горен дел на Банско, во место каде што се лоцирани најубавите хотели во кои спаѓа и Перун Лоџ.

Се состои од основен ресторан, зимска/летна градина, лоби бар, пијано бар, конференциска сала, паркинг, гаража, детски кат, ски гардеробер.

СПА Центар :

затворен базен, џакузи, фитнес, сауна, масажи, парна бања, турска бања

 

Хотел Royal Park – е сместен на 10 минути од гондолата, до која можете да стигнете и со кратка вожња со бесплатен хотелски автобус. Во понудата има панорамски поглед на Пирин планина, голем бесплатен спа центар, специјалитети од бугарска и интернационална кујна и бесплатен паркинг.

Сите соби во хотелот имаат бесплатен безжичен интернет, ТВ, мини бар и модерно купатило со туш. Собите се сместени во 5 згради и сите имаат балкон од кој се пружа поглед на планина или град.
Секое утро може да уживате во појадокот на шведска маса, а за вечера на располагање имате широк избор на бугарски и интернационални јадења. Барот во лобито работи 24ч.
Во главната зграда се наоѓа голем Спа центар со сауна, базен, парна бања и фитнес содржини. Масажата се доплаќаат.

Можете да користите бесплатен паркинг,а на располагање имате и rent-a-car. Центарот на Банско е оддалечен 10 мин.

ТЕРМИНИ: УСЛУГА РОЈАЛ БАНСКО ПЕРУН LOЏ РОЈАЛ ПАРК
05.01. – 08.01.2018 3HB 109€ / /
11.01. – 14.01.2018 3HB 109€ 119€ /
18.01. – 21.01.2018 3HB 109€ / 129€
25.01. – 28.01.2018 3HB 99€ / /
01.02. – 04.02.2018 3HB 99€ / /
08.02. – 11.02.2018 3HB 99€ / /
15.02. – 18.02.2018 3HB 99€ / /
Дополнителни услови за Апартхотел Royal Bansko:
 • Дете од 2 – 5,99 – плаќа само превоз 35
 • Дете 0д 6 – 11,99 год – плаќа 50% од цената за возрасен
 • Трет возрасен на редовно легло има попуст -20%
 • Еднокреветна соба се доплаќа 80% од цената за двајца
Дополнителни услови за хотел Perun Lodge:
 • Дете од 2 – 4.99 год. на дополнително легло – плаќа само превоз 35
 • Од 5-11.99 год. на дополнително легло – 17€ на ден
 • Дете од 6-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст
 • Возрасен на дополнително легло во апартман – 30% попуст
АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
 • Автобуски превоз Скопје -Банско –Скопје
 • Сместување во хотел Royal Bansko Aparthotel, хотел Perun Lodge или Royal Park, со вклучен појадок и вечера
 • Раглед на местото со пратител и сите поважни знаменитости, како и запознавање со околината.
 • Организација на дневна и вечерна програма:
 • Организирана посета на ноќен клуб, паб.
 • МЕХАНА – организирана вечера со традиционална музика и храна (присуството во МЕХАНА е опционално, и секој си плаќа порција и пијалок по избор)
 • Пратител на патувањето и во текот на престојот во Банско
АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
 • Патничко осигурување
 • Опционална тура до Бачило
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

КОНТАКТ

Бул. Кочо Рацин, бр.26, 1000, Скопје
Телефон 1: +389(0) 2 3222-550
Телефон 2: +389(0) 2 3233-060
Дежурен тел:+389(0)78 363 928
Е-маил:bookingsaratravel@gmail.com

© Copyright 2017 by Sara Travel - All Rights Reserved