ЗИМА 2019

БАНСКО И ХОТЕЛ „VAPTZAROV“ 3*

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.Банско е познато по ски центарот но исто така има и “бурен” ноќен живот.

Хотелот се наоѓа на 700м оддалеченост од ски лифтот во Банско.Располага со 1/2,1/3 и 1-4 апартмани, просторна дневна и купатило.Хотелот нуди: централно греење,просторија за деца, сауна, парна бања, затворен базен, просторија за масажи, фитнес, паркинг простор, просторија за скии, организиран превоз од хотел до гондола во зависност од бројот на заинтерсирани. Во апартманите нема тераси и кујна.

 

Линк од хотелот- http://www.chateaubanskohotel.com

 

 Термини Ноќевања Редовна цена ПОПУСТ ДО 19.12
04.01 – 07.01.2019 3 125 eвра 104 eвра
10.01 – 13.01.2019 3 109 eвра 95 евра
17.01 – 20.01.2019 3 125 евра 109 eвра
24.01 – 27.01.2019 3 109 eвра 95 евра
31.01 – 03.02.2019 3 109 евра 95 евра
07.02 – 10.02.2019 3 109 евра 95 евра
14.02 – 17.02.2019 3 109 евра 95 евра
21.02 – 24.02.2019 3 109 евра 85 евра

Цените  се изразени по лице на база полупансион HB(појадок + вечера)

 

НАПОМЕНА: ВО АПАРТМАНИТЕ НЕМА КУЈНА И ТЕРАСИ.

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Превоз на релација Скопје – Банско – Скопје (Се патува преку Делчево)
 • 3 ноќевања на база полупансион (појадок + вечера)
 • Користење на СПА центар (базен,сауна и парна бања) фитнес сала и просторија за деца
 • Водич за време на престојот

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Патничко осигурување (1 евро од ден по лице) – Се плаќа во агенција
 • Факултативни излети- Се плаќа во автобус
 • Туристичка такса (едно евро од ноќ по лице)- Се плаќа во автобус

 

Напомени и доплати:

 • Дете од 0 – 2.99 години- БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ
 • Дете од 3 до 11.99 години, на дополнително лего, се плаќа 50% од редовната сума
 • Возрасен и дете до 11.99 години во апартман, се плаќа целосна сума за дете
 • За сопствен превоз се одбива 10е за возрасен по лице.

 

 

ПРОГРАМА

ПРВ ДЕН:

Собир на групата на Дрво декор и поаѓање за Банско во 06:00ч наутро. По пристигнувањето и сместувањето во хотел, слободно време за релаксација.

Check in: 14:00ч локално време

16:00ч – разглед на градот, знаменитостите и локалите.

Вечера во хотелот.

Moжност за посета на диско или паб(во договор со водич)

Ноќевање.

 

ВТОР ДЕН:

Појадок

Факултативна посета на Бандеришка Полјана.

Вечера во хотелот.

Можност за посета на диско или паб(во договор со водич)

Ноќевање.

 

ТРЕТ ДЕН:

Појадок.

Можност за посета на бачичо Бандеришка полјана доколку има интерес од страна на групата.

Вечера во хотелот.

Можност за посета на диско или паб(во договор со водич)

Ноќевање.

 

ЧЕТВРТ ДЕН:

Појадок.

Во 11:30ч по локално време се напуштат апартманите. Поаѓањето е во 12:00ч по локално време. Пауза на МЕТРО за ручек и шопинг. Пристигнување во Скопје во вечерните часови

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Leave a Reply