Полихроно: Вила Анастасија 2

Вила Анастасија 2 (Лемониа) е нова во нашата понуда. Поставена е на сама плажа располага со дуплекс апартмани реновирани пред неколку години. Во наш закуп имаме четворокреветен дуплекс апартман со дополнителни 2 легла, има 2 одделни спални соби, во едната 2 единечни крвети и 1 дополнителен кревет на извлекување. Додека во другата има брачен кевет.

Дневната соба е со 1 софа на расклопување, кујна со фрижидер, шпорет со фурна, фрижидер, прибор согласно капацитетот, клима (бесплатно), ТВ и Wi-Fi интернет (бесплатно).

Гостите кој престојуваат се одговорни за хигиената во собите за време на престојот, додека менување на постелнината е еднаш неделно на пристигнувањето.

Заради непосредната близина на морето и комодитетот, Лемони Вила 1дуплекс апартманите се погоден избор за поголеми фамилии или 2 пара. Максималниот капацитет на апартманите е до 6 лица.

Доколку имате потешкотии да стигнете до вилата,ве молиме користете ги кординатитe

Кординати: 40.017214, 23.531764

ЦЕНИ:

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 5-то, 6-то и  БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице,освен за ПРОМО термините.

– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на цел Дуплекс Апартман без вклучен превоз;

 

Доколку ја гледате понудата од мобилен уред, активирајте ја опцијата за ротирање на вашиот екран

ТЕРМИНИ НОЌИ ДУПЛЕКС АПП 2/2+2

(МАКС. 6 ЛИЦА)

19.05-26.05.2019 промо 7 59
26.05-02.06.2019 промо 7 65
02.06-09.06.2019 7 79
09.06-16.06.2019 7 105
16.06-23.06.2019 7 119
23.06-30.06.2019 7 135
30.06-07.07.2019 7* 499
07.07-14.07.2019 7* 579
14.07-21.07.2019 7* 589
21.07-28.07.2019 7* 589
28.07-04.08.2019 7* 589
04.08-11.08.2019 7* 589
11.08-18.08.2019 7* 589
18.08-25.08.2019 7* 459
25.08-01.09.2019 7 119
01.09-08.09.2019 7 99
08.09-15.09.2019 7 79
15.09-22.09.2019 промо 7 59
22.09-29.09.2019 промо 7 53

ЗА ТЕРМИНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ПРОМО, НЕ СЕ ОДБИВА ЗА ПРЕВОЗ

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 5-то, 6-то  лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице,освен за ПРОМО термините

– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на цел Дуплекс Апартман без вклучен превоз;

 

НАПОМЕНА:

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

– Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни

– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;

– Превоз од: Штип / Скопје / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија;

– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.

– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;

– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

Услови на Вила Анастасија 2 (Лемониа)

14:00

10:00

– За отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 5% – за отказ од 29 до 22 дена пред патувањето 10% – за отказ од 21 до 15 дена пред патувањето 20% – за отказ од 14 до 08 дена пред патувањето 50% – за отказ од 07 до 01 дена пред патувањето 90% – ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%

Leave a Reply