Полихроно: Вила Анастасија

Вила Анастасија e нов објект во нашата понуда Лето 2019 Грција. Вилата е лоцирана на 80м од плажа и на 100м од центарот на Полихроно. Во својот состав располага со 4 апартмани за 2-5 лица распоредени на прв и втор кат. Апартманите се со 2 одвоени соби, во првата соба има кујна со фрижидер, решо, приброр согласно капацитетот, софа на расклопување за максимум 2 возрасни или 2 деца, во другата соба има брачен кревет плус кревет на извлекување и излез кон балкон со поглед кон соседен објект. Апартманите се опремени со тоалет со туш, ТВ, клима (бесплатно) и Wi-Fi интернет (бесплатно). Веднаш спроти вилата има земјен паркинг. Близината на морето, комфорните соби и близината на бројни содржини ја прават погоден избор за летен одмор.

Доколку имате потешкотии да стигнете до вилата,ве молиме користете ги кординатитe
Кординати: 40.018540, 23.524479

ЦЕНИ:

-Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
-Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз;
-Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на апартман без вклучен превоз;
-За користење на сопствен превоз се намалува 10 евра од лице,освен за ПРОМО термините.

Доколку ја гледате понудата од мобилен уред, активирајте ја опцијата за ротирање на вашиот екран

ТЕРМИНИ НОЌИ АПП 1/2+2 (МАКС.5 ЛИЦА)
19.05-26.05.2019 7 69 евра ПРОМО
26.05-02.06.2019 7 79 евра ПРОМО
02.06-09.06.2019 7 99 евра
09.06-16.06.2019 7 155 евра
16.06-23.06.2019 7 179 евра
23.06-30.06.2019 7 189 евра
30.06-07.07.2019 7* 359 евра
07.07-14.07.2019 7* 379 евра
14.07-21.07.2019 7* 409 евра
21.07-28.07.2019 7* 409 евра
28.07-04.08.2019 7* 409 евра
04.08-11.08.2019 7* 409 евра
11.08-18.08.2019 7* 379 евра
18.08-25.08.2019 7* 349 евра
25.08-01.09.2019 7 179 евра
01.09-08.09.2019 7 139 евра
08.09-15.09.2019 7 109 евра
15.09-22.09.2019 7 79 евра ПРОМО
22.09-29.09.2019 7 69 евра ПРОМО
– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3то,4то, 5то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз;
За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице,освен за ПРОМО термините.
– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на цел  Апартман без вклучен превоз
НАПОМЕНА: – Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време)
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ – За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин
– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

Услови на Anastasia Vila, Polichrono

14:00
10:00
– За отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 5% – за отказ од 29 до 22 дена пред патувањето 10% – за отказ од 21 до 15 дена пред патувањето 20% – за отказ од 14 до 08 дена пред патувањето 50% – за отказ од 07 до 01 дена пред патувањето 90% – ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%

Leave a Reply