Hotel Regnum

1. Regnum

Хотел “Regnum”5* – Банско – Зима 2017/2018

www.regnum.bg

Локација : 400 м од жичарницата
Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите им нуди лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, конференциска сала. 
Регнум СПА Центар : масажи и козметички процедури, финска сауна, парна бања,турска бања, амам, внатрешен базен со детски сектор, шоков и тропски туш, солариум, надворешно
џакузи со минерална вода, фитнес сала и Витамин бар.

Цените се за соба за 1 ноќ. на база
ПОЛУПАНСИОН
27.12-02.01.2018 23.12-26.12.2017 10.01-18.01.2018 01.12-22.12.2017
03.01-09.01.2018 04.02-28.02.2018 01.03-14.04.2018
Вид на сместување | Период на престој 19.01-03.02.2018
Едноспален апартман
– цена за 2 лица
2+2 200.00 € 165.00 € 130.00 € 110.00 €
Двоспален апартман
– цена за 4 лица
4+2 365.00 € 280.00 € 210.00 € 185.00 €
Две деца до 10.99 год. на доп.легло Бесплатно
Трето дете до 10.99 год. на доп.легло 41.00 € 35.00 € 29.00 € 23.00 €
Доплата за возрасен на доп.легло 55.00 € 46.00 € 38.00 € 31.00 €
Доплата за апартман со поглед на планина 5€ за апартман на ден
Доплата за делукс апартман 15€ за апартман на ден
Доплата за еднокреветна соба 10% попуст 25% попуст 25% попуст 25% попуст
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс соба, џакузи, детски кат, паркинг, интернет.
Дополнителни услови :

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) :

   возрасни – 85€, дете (11-15.99 год.) – 45€, дете (6-10.99 год.) – 25€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден